Quba “ASAN həyat” Kompleksində yeni il konserti keçirilib
29 dekabr 2017-ci il tarixində Mədəniyyət və Truizm Nazirliyi, Quba Rayon İcra Hakimiyyəti və “ASAN xidmət”in təşkilatçılığı ilə Quba “ASAN həyat” Kompleksində yeni il konserti keçirilib.
Konsert proqramı 31 dekabr - Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Günü, “ASAN xidmət”in 5, ASAN Radionun isə 2 yaşına həsr olunub.
Tədbirdə çıxış edən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimov bildirib ki, 5 il əvvəl, yəni 2012-ci il dekabrın 29-da Respublikamızda dövlət idarəetməsi sahəsində genişmiqyaslı islahatların tərkib hissəsi olaraq, Prezident cənab İlham Əliyevin təşəbbüsü ilə yaradılan “ASAN xidmət” mərkəzinin açılışı baş tutub.
Fəaliyyətə başladığı ilk gündən operativlik, şəffaflıq, rahatlıq, nəzakətlik, innovativlik prinisiplərini rəhbər tutan 5 illik fəaliyyətin nəticəsi olaraq “ASAN xidmət” söz birləşməsi qeyd olunan prinsiplərin sinoniminə çevrilib, vətəndaşların etimadını və rəğbətini qazanıb.
İnam Kərimov həmçinin qeyd edib ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin imzaladığı sərəncama əsasan hər il dekabrın 29-u “ASAN xidmət” işçilərinin peşə bayramı günü kimi qeyd ediləcək.
Çıxış edən Quba Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Ziyəddin Əliyev Prezident İlham Əliyevin dekabr ayının 7-də Quba rayonuna səfəri zaman Quba “ASAN həyat” kompleksinin açılışında iştirak etdiyini və bunun prezidentin Quba sakinlərinə diqqət və qayğısının təcəssümü olduğunu bildirib. Ziyəddin Əliyev həmçinin sakinləri Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il münasibətilə təbrik edib.
Daha sonra Quba rayonun ictimai həyatında fəal iştirak edən gənclər diplom və qiymətli hədiyyələr ilə mükafatlandırılıb.
Sonra tədbir “ASANla röyalarınız gerçəkləşir” şüarı altında əməkdar artist Röyanın səhnədə bir – birindən möhtəşəm ifaları ilə davam etdirilib.

On December 29, 2017, there was held a new year concert in Guba regional "ASAN life" within a joint organization by the Minister of Culture and Tourism, Guba Regional Executive Power and "ASAN service".
The concert program was dedicated to the World Azerbaijanis Solidarity Day - 31 December, 5th anniversary of "ASAN service" and 2nd anniversary of ASAN Radio.
During the opening speech by the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Inam Karimov, who told that 5 years ago, on 29 December 2012 is the date of the establishment of "ASAN service" as a part of large scale reforms in the field of public service delivery in Azerbaijan initiated by the President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev.
Since the first day of establishment the word combination "ASAN service" has turned into a synonym of such words as efficiency, transparency, convenience, ethical behavior, innovations principles and gained citizens' trust and simpathy.
Along with it, Inam Karimov mentioned that according to the recently signed decree by the President Ilham Aliyev, 29 December has been named as a special day for the employees of "ASAN service". During the speech, the Executive Power Head of Guba, Ziyaddin Aliyev expressed that on 7 December, President Ilham Aliyev attended at the opening ceremony of Guba regional "ASAN life" complex and it has again demonstrated an attention and care by the President toward region residents. Moreover, Ziyaddin Aliyev congratulated all residents on occasion of New Year and World Azerbaijanis Solidarity Day.
Later on, young people, who took an active role in a social life of Guba region were awarded with diplomas and expensive gifts.
At the end, the program was continued with a concert by a singer Roya, who performed nice songs with a slogan "Dreams come true with ASAN".