Qəbələdə xanımlar üçün “Karyerada ilk addım” adlı təlim keçirildi
4 iyul 2017-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi və Qəbələ Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə Qəbələ “ASAN xidmət” mərkəzində xanımlar üçün “Karyerada ilk addım” adlı təlim keçirilib.
İnsan alverinə qarşı mübarizəyə dair 2014-2018-ci illər üçün Milli Fəaliyyət Planının 13.5.6 qızların təhsildən yayınmasının qarşısının alınması bəndi çərçivəsində həyata keçirilən təlimin məqsədi Qəbələ rayonunda orta məktəblərdə oxuyan və peşə seçimində qərarsız olan xanımları motivasiya və onlara karyera seçimlərində köməklik etmək, şəxsi inkişaf istiqamətində həvəsləndirməkdir.
Təlim iki paneldən ibarət olub. Birinci paneldə Qəbələ rayonunda yaşayan və karyerasında uğur qazanmış xanımlar iştirakçılarla öz uğur hekayələrini paylaşıblar.Tədbirin ikinci panelində isə içtirakçılara karyerada uğur, xarakter və şəxsiyyət növləri mövzularında təlim keçirilib, interaktiv oyunlar təşkil olunub.

Training on "First steps career" was held in Gabala for ladies
On 4 July 2017, the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan and the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan jointly with Gabala Children and Families Support Center organized a training on "First steps career" in Gabala “ASAN service” center.
According to the article 13.5.6 of the National Action Plan for the Prevention of Trafficking in Persons for 2014-2018 aims to prevent women from training in secondary schools in Gabala region with motivation and support for career choices, to encourage them in this direction.
The training consisted of two panels. In the first panel, the women who live in Gabala shared their success stories with the participants. In the second panel of the event, participants were trained on career, character and identity, interactive games.