Oksford tələbələrinin "ASAN xidmət"dəki təcrübə proqramı başa çatıb
Oksford Universitetinin tələbələri üçün "ASAN xidmət"də reallaşdırılan Yay Təcrübə Proqramı başa çatıb. Proqramın məqsədi nüfuzlu universitetlərdə dövlət xidmətləri və dövlət idarəetməsi sahəsində “ASAN xidmət” təcrübəsi əsasında elmi işlərin hazırlanmasıdır.
Bununla əlaqədar təşkil olunan mərasimdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ceyhun Salmanov tələbələri proqramı uğurla başa vurmaqları ilə əlaqədar təbrik edib, onlara təhsil həyatlarında və gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
Proqramın iştirakçıları öz növbəsində ölkəmizdə olmaqdan məmnunluqlarını ifadə edib, yaradılmış şəraitə görə minnətdarlıqlarını bildiriblər.
Yay Təcrübə Proqramı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi ilə Oksford Universitetinin Blavatnik İdarəçilik Məktəbi arasında həyata keçirilən uğurlu əməkdaşlıq çərçivəsində baş tutub.
6 həftəlik müddətdə Oksford Universitetinin 3 tələbəsi Dövlət Agentliyinin müxtəlif struktur bölmələrində və "ASAN xidmət" mərkəzlərində təcrübə proqramına cəlb olunmaqla qurumun yaradılması məqsədləri, fəaliyyət istiqamətləri və gələcək planlar barədə məlumatlandırılıb.

The Summer Internship Program for Oxford University students at “ASAN service” has concluded. The goal of the program was to prepare scientific papers based on the “ASAN service” experience in the field of state services and public administration at prestigious universities.
At the ceremony held in this regard, Ceyhun Salmanov, Deputy Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, congratulated the students on successfully completing the program and wished them success in their educational and future endeavors.
The participants of the program, in turn, expressed their satisfaction with being in our country and thanked for the created conditions.
The Summer Internship Program was conducted within the framework of successful cooperation between the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and the Blavatnik School of Government at Oxford University.
During the 6-week period, 3 students from Oxford University were involved in the internship program at various structural units of the State Agency and “ASAN service” centers, where they were informed about the agency’s goals, activities, and future plans.