Özbəkistan nümayəndə heyəti “ASAN xidmət”də
7-8 avqust 2018-ci il tarixlərində Özbəkistan Respublikasının Ədliyyə Nazirliyinin nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” təcrübəsi ilə tanış olmaq məqsədilə ölkəmizə səfər edib. Səfər çərçivəsində qonaqlar “ASAN xidmət” mərkəzləri, Səyyar ASAN xidmət avtobusu, “ABAD” sərgi satış mərkəzi, “ASAN radio” və “ASAN Təlim-Tədris Mərkəzi” ilə tanış olublar.
Bildirilib ki, bu günədək 23 milyondan çox vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Bundan başqa vurğulanıb ki, "ASAN xidmət" Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015) layiq görülüb.
Qonaqlara Dövlət Agentliyinin şöbələri tərəfindən təqdimatlar edilib, həmçinin, Azərbaycan İnnovasiyaların İxracı Konsorsiumunun nümayəndələri ilə görüş keçirilib.

Delegation of Uzbekistan paid a visit to “ASAN service”
On August 7-8, 2018 the delegation of the Ministry of Justice of the Republic of Uzbekistan visited our country to get acquainted with the experience of “ASAN service”.
The delegation was delivered wide information about the activities and aims of establishment of "ASAN service". There was emphasized, that with the establishment of “ASAN service” there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient administration through enhancing of transparency and application of innovations.
It was mentioned that till today, applications of 23 millionth citizens have been received. Additionally, it was drawn to attention that "ASAN service" received United Nations Public Service Award 2015.
Guests after getting acquainted with the work conditions and principles, wished success to “ASAN service” in the future.