Ölkə ərazisinə müvəqqəti gətirilmiş avtonəqliyyat vasitələrinin qeydiyyat müddətinin uzadılması xidməti “ASAN xidmət” mərkəzlərində
Fiziki şəxslər tərəfindən müvəqqəti gətirilmiş avtonəqliyyat vasitələrinin qeydiyyat müddətinin uzadılması xidməti “ASAN xidmət” mərkəzlərində həyata keçirilir.
Belə ki, 26 yanvar 2017-ci il tarixindən etibarən, şəxslər Azərbaycan Respublikası Dövlət Gömrük Komitəsi tərəfindən həyata keçirilən “Fiziki şəxslər tərəfindən müvəqqəti gətirilmiş avtonəqliyyat vasitələrinin qeydiyyat müddətinin uzadılması xidməti” üçün bütün “ASAN xidmət” mərkəzlərinə (Masallı regional “ASAN xidmət” mərkəzi istisna olmaqla) müraciət edə bilərlər.
Qeyd edək ki, şəxs ölkəyə müvəqqəti gətirilmiş avtonəqliyyat vasitəsinin ölkədə qalma müddətinin bitməsinə ən azı 1 gün qalmış müddətin uzadılması üçün müraciət etməlidir.
Xatırlatmaq istərdik ki, “ASAN xidmət” mərkəzləri vasitəsi ilə göstərilən xidmətlər, dövlət rüsümü, iş qrafiki haqqında məlumatı 108 Çağrı Mərkəzindən əldə etmək mümkündür.

The service of extension of the term of registration of vehicles temporarily imported into the territory of the country at “ASAN service” centers
Prolonged registration of motor vehicles temporarily brought by physical persons is carried out at “ASAN service” centers.
Thus, since January 26, 2017, persons will be able to approach to all “ASAN service” centers (excepting Masally “ASAN service” center), for the “The service of extension of the term of registration of vehicles temporarily imported into the territory of the country” rendered by the State Customs Committee of the Republic of Azerbaijan.
It should be noted that the person must apply at least 1 day before the expiration of stay in the country of the temporarily imported motor vehicle.
We would like to remind that the services provided by "ASAN service" centers, state fee and work schedule are available at 108 Call Center.