Masallıda “Fitnə” filmi nümayiş olunub
28 yanvar 2017-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi və Dini Qurumlarla İş üzrə Dövlət Komitəsinin birgə təşkilatçılığı ilə Masallı “ASAN həyat” kompleksinin ərazisində yerləşən kino klubda “Fitnə” sənədli filmin təqdimatı olub.
“ASAN xidmət” əməkdaşları və könüllülərinə nümayiş olunan filmdə dini radikalizmin qurbanı olmuş insanların, eləcə də cinayət məsuliyyətinə cəlb edilmiş şəxslərin timsalında bu problemin cəmiyyət və dövlətimiz üçün nə qədər təhlükəli olduğu haqqında danışılır.
Sənədli filmin çəkilməsində əsas məqsəd radikalizmlə mübarizə, dini, psixoloji, hüquqi, siyasi və mənəvi təbliğatın aparılmasıdır.
Eyni zamanda filmin digər regionlarda fəaliyyət göstərən “ASAN xidmət” mərkəzinin əməkdaşlarına və könüllülərinə nümayiş olunması da nəzərdə tutulub.

A movie entitled “Sedition” was demonstrated in Masally
On January 28, 2017, there was demonstrated a movie entitled “Sedition” in Masally “ASAN life” Complex held within a joint organization by the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and State Committee on Religious Associations of the Republic of Azerbaijan.
The film, which was demonstrated to “ASAN service” employees and volunteers, describing people who have been victims of religious radicalism as well as those involved in criminal responsibility for our society and our state.
The main purpose of the documentary film is to combat radicalism, religious, psychological, legal, political and moral propaganda.
At the same time, the film is intended for demonstration at other "ASAN service" centers in the regions.
It should be noted that the film was filmed on the order of the State Committee on Religious Associations.