Latviya Respublikasının ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri “ASAN xidmət”də
22 fevral 2018-ci il tarixində Latviya Respublikasının ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Yuris Maklakovs “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Bildirilib ki, bu günədək 20 milyon vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Bundan başqa vurğulanıb ki, "ASAN xidmət" Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015) layiq görülüb.
Görüş çərçivəsində həmçinin, “ABAD” publik hüquqi şəxs barədə söhbət açılıb və iki ölkə arasındakı mümkün əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib.
Yaradılmış şərait və iş prinsipi ilə tanış olan səfir "ASAN xidmət"ə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.

Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Latvia to Azerbaijan in “ASAN service”
On February 22, 2018, , Yuris Maklakovs appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Latvia to Azerbaijan was acquainted with activity of “ASAN service” center.
It was mentioned, that about 20 million applications have been already received. Additionally, it was drawn to attention, that “ASAN service” received United Nations Public Service Award 2015.
Within the framework of the meeting talked about the ABAD public legal entity and prospects of possible cooperation between the two countries were discussed.