“İTi Zəka – 2” hakatonu başa çatıb
Azərbaycan Respublikası Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin və “Azərbaycan Uşaqlarının İnkişaf Platforması” İctimai Birliyinin birgə əməkdaşlığı çərçivəsində həyata keçirilən hakatonun mükafatlandırma mərasimi keçirilib.
Müsabiqənin məqsədi uşaqlara hüquqlarının təmin edilməsində təşəbbüs irəli sürmək, innovativ həll yolları ilə bağlı təkliflər irəli sürmək üçün şərait yaratmaq, onlarda kreativ düşüncəni formalaşdırmaq, eyni zamanda, komandada işləmək, rəqəmsal bacarıqlarını inkişaf etdirmək olub.
4 gün davam edən hakatona ümumilikdə 530 uşaq 130 komanda formasında müraciət edib. İlkin qiymətləndirmə nəticəsində 22 komanda finalda yarışmaq imkanı əldə edib. Hakaton çərçivəsində 93 nəfərə 7 müxtəlif mövzuda təlim keçirilib.

"ITelligence – 2" hackathon concludes
The awards ceremony of the hackathon, organized in collaboration with the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, the State Committee for Family, Women, and Children Affairs, and the "Azerbaijani Children's Development Platform" Public Union, was held.
The purpose of the competition was to create opportunities for children to propose initiatives for ensuring their rights, suggest innovative solutions, foster creative thinking, as well as develop teamwork and digital skills.
The hackathon, which lasted for four days, received a total of 530 applications from children, organized into 130 teams. After the initial evaluation, 22 teams qualified for the finals. During the hackathon, 93 participants received training on 7 different topics.