İşıq pulunu ödəmək daha ASAN oldu!
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi və “Azərişıq” ASC-nin birgə əməkdaşlığı çərçivəsində əhali və qeyri əhali abonentlərinin aylıq debutor işıq borcları ödənişlərinin artıq “ASAN Ödəniş” portalı vasitəsilə həyata keçirilməsi mümkündür
“ASAN Ödəniş” dövlət informasiya sistemi Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 11 fevral 2014-cü il tarixli 110 nömrəli Fərmanına əsasən yaradılıb. Hazırda 30 mərkəzi icra hakimiyyəti, 79 yerli icra hakimiyyəti və 5 publik hüquqi şəxs, dövlətə məxsus 4 hüquqi şəxs olmaqla 118 dövlət qurumunun inzibati cərimələrinin, kommunal, aqrolizinq xidmətlərin ödənilməsi “ASAN ödəniş” dövlət informasiya sisteminin www.asanpay.az ödəniş portalı və terminalları vasitəsilə həyata keçirilir. Həmçinin ödənişlər sistemə inteqrasiya edilmiş www.hesab.az, www.e-pul.az, www.portmanat.az ödəniş portalları, “e-Manat” və “Milli Ön” ödəniş terminalları, bank şöbələri vasitəsi ilə təmin edilir.

Light bill payment has been facilitated!
As part of the joint cooperation of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and “Azerishig” OJSC, as of now payments of monthly debutor light bill debts of residents and non-residents can be realized through "ASAN Pay" portal.
The state information system "ASAN Pay" was created in accordance with the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan dated February 11, 2014 № 110. At present, payment of administrative fines of 114 state institutions, including 30 central executive powers, 79 local executive powers and 5 public legal entities, is available at www.asanpay.az payment portal and terminals of “ASAN Pay” information system as well as www.hesab.az, www.e -pul.az, www.portmanat.az payment portals, "e-Manat" and "MilliOn" payment terminals.