“INNOLAND” və “AzerGold” QSC sənayenin inqilabi startaplarını bir araya gətirəcək
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi “AzerGold” QSC ilə birgə Akselerasiya Proqramına başlayıb.
Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ceyhun Salmanov, “AzerGold” QSC-nin İdarə Heyətinin üzvü, sədrin müavini Xəyyam Fərzəliyevin iştirakı ilə tərəflər arasında görüş keçirilib.
Akselerasiya Proqramı haqqında tərəflər ikitərəfli müqavilə imzalayıblar. Əməkdaşlığın əsas məqsədi sahələrarası innovasiyanı stimullaşdırmaq üçün sənayenin inqilabi startaplarını bir araya gətirmək, sənaye ilə bağlı yenilikləri təşviq etmək və prosesləri optimallaşdırmaqdır.
Tərəflər arasında əldə olunan razılığa əsasən, akselerasiya proqramında dağ-mədən sənayesində və “AzerGold” QSC-də prosesləri optimallaşdıran, mövcud potensialı inkişaf etdirən, peşəkar bilikləri artıran, aparıcı texnologiyalardan, avadanlıqlardan və həll yollarından istifadə edən startaplar iştirak edə bilər.
Dağ-mədən sənayesi üçün innovativ həllər təqdim etməklə yanaşı, startaplar “AzerGold” QSC-nin təşkilati ehtiyacları üçün, o cümlədən geologiya, insan resurslarının idarəolunması, rəqəmsallaşdırma, hüquq, maliyyə və digər sahələr üzrə həllər təklif edəcək.
Nəticədə Akselerasiya proqramını uğurla bitirən startaplar “AzerGold” QSC ilə birbaşa əməkdaşlıq edəcəklər.
Qeyd edək ki, “INNOLAND” Azərbaycanda, eyni zamanda, onun hüdudlarından kənarda özəl sektorun inkişaf etdirilməsi, innovasiyanın təşviqi və startap hərəkatının genişləndirilməsi üçün yaradılan inkubasiya, akselerasiya və araşdırma mərkəzidir.

“INNOLAND” and “AzerGold” CJSC to bring together revolutionary industrial startups
“INNOLAND” Incubation and Acceleration Center of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and “AzerGold” CJSC have jointly launched the Acceleration Program.
In this regard, a meeting was held between Deputy Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations Jeyhun Salmanov and Deputy Chairman, member of the Executive Board of “AzerGold” CJSC Khayyam Farzaliyev.
The Parties signed a bilateral agreement on the Acceleration Program. The main goal of the cooperation is to bring together revolutionary industrial startups to stimulate inter-industry innovation, encourage industry-related developments, as well as optimize concerning processes.
Startups that are optimizing the processes in the mining industry and of “AzerGold” CJSC, developing existing potential, increasing professional knowledge, using advanced technologies, equipment and solutions can be used in the Acceleration Program as agreed by the Parties.
Along with providing innovative solutions for the mining industry, startups will also offer solutions for organizational needs of “AzerGold” CJSC, including geology, human resources management, digitalization, law, finance and other areas.
Thus, startups that accomplish the Acceleration Program will directly collaborate with “AzerGold” CJSC.
It should be mentioned that “INNOLAND” is an incubation, acceleration and research center created to develop the private sector, promote innovation and expand the startup movement both in Azerbaijan and beyond its borders.