İndoneziya Prezidentinin xüsusi elçisi Masallı “ASAN həyat” kompleksi ilə tanış olub
İndoneziya Respublikası Prezidentinin Yaxın Şərq və İslam Əməkdaşlıq Təşkilatı ölkələri üzrə xüsusi elçisi Alvi Şihabın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin Azərbaycana səfəri davam edir.
Səfərin məqsədi dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində Azərbaycan brendi “ASAN xidmət” təcrübəsini öyrənmək və bu təcrübəni İndoneziyada tətbiq etmək məqsədi ilə qarşılıqlı əməkdaşlığı genişləndirməkdir.
Səfər çərçivəsində Alvi Şihabın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Prezidentin Hüquq mühafizə orqanları ilə iş və hərbi məsələlər üzrə köməkçisi Fuad Ələsgərov və Prezidentin Xarici siyasət məsələləri üzrə köməkçisi Novruz Məmmədov ilə görüşüb. Görüşdə son dövrlər iki ölkə arasında təmasların intensivləşməsinin ikitərəfli əməkdaşlığa töhfə verəcəyinə əminlik ifadə edilib və bildirilib ki, bu əlaqələr İslam Əməkdaşlıq Təşkilatı çərçivəsində də uğurla davam etdirilir. Eyni zamanda iki ölkə arasında əməkdaşlığın daha da inkişaf etdirilməsi və qarşılıqlı maraq doğuran məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb.
Həmçinin sentyabrın 26-da İndoneziyanın nümayəndə heyəti Masallı “ASAN həyat” kompleksi ilə yaxından tanış olub. Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ülvi Mehdiyev kompleks ərazisində yerləşən “ASAN xidmət, “ABAD”, ASAN İntellektual” inkişaf mərkəzi, Heydər Əliyev İncəsənət Məktəbi və digər ictimai iaşə obyektləri barədə məlumat verərək bildirib ki, yaradılan şərait vətəndaşların rahatlığı və onların həyat standartlarının yaxşılaşdırılmasına xidmət edir.
Yaradılmış şərait və iş prinsipi ilə tanış olan nümayəndə heyəti "ASAN xidmət"ə gələcək fəaliyyətində yeni uğurlar arzulayıb.
Qeyd edək ki, sentyabrın 25-i qonaqlar 3 və 5 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzləri, səyyar ASAN xidmət, həmçinin ASAN Radionun fəaliyyəti ilə tanış olub.

Special Envoy of the President of Indonesia at Masally “ASAN life” complex
A visit to Azerbaijan by the delegation led by the Special Envoy of the President of the Republic of Indonesia to the Middle East and the Organization of Islamic Cooperation (OIC) Alvi Shihab continues.
The purpose of the visit is to study the Azerbaijani brand "ASAN service" in the field of public services and to extend the mutual cooperation to apply this experience in Indonesia.
During the visit, the delegation led by Alvi Shihab met with Fuad Alasgarov, Assistant to Presidential Affairs and Military Affairs, and Novruz Mammadov, Assistant to the President on Foreign Affairs. During the meeting there have been expressed with confidence that the intensification of contacts between the two countries in the recent years has been it will contribute to bilateral cooperation and mentioned, that these relations are successfully continued within the framework of the Organization of Islamic Cooperation. At the same time, the sides exchanged views on further development of cooperation between the two countries and issues of mutual interest.
Also, on September 26 Indonesian delegation got closely acquainted with Masally “ASAN life” complex. The Vice-Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Ulvi Mehdiyev delivered information on the objects, which are located within the “ASAN life” complex such as “ASAN service”, “ABAD”, “ASAN Intellectual” development center, Heydar Aliyev Art School and other public catering facilities and mentioned, that created conditions serve to the convenience of citizens and the improvement of their living standards.
Should note that within the visit, a delegation was acquainted with activity of Baku “ASAN service” No.3-5 and ASAN radio.