İndoneziya nümayəndə heyəti növbəti dəfə ASAN təlimlərinə cəlb olunub
6 dekabr 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev ASAN təlimlərinə cəb olunmuş İndoneziya nümayəndə heyətinə sertifikatlarını təqdim edib.
2-6 dekabr 2019-cu il tarixində İndoneziya Respublikasının Qərbi Sumatra əyalətinin müxtəlif qurumlarının rəhbərləri “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyəti ilə tanış olmaq və Dövlət Agentliyi tərəfindən onlar üçün təşkil edilən təlimlərdə iştirak məqsədi ilə Azərbaycana səfər ediblər. Səfər 24 iyul 2017-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi ilə İndoneziya Respublikasının İnzibati və Bürokratik İslahatlar Nazirliyi arasında Anlaşma Memorandumunun implementasiyası çərçivəsində reallaşdırılıb.
Səfər müddəti ərzində İndoneziya nümayəndə heyətinə ASAN Təlim-Tədris Mərkəzində Dövlət Agentliyinin mütəxəssisləri tərəfindən “İnteqrasiya olunmuş xidmətlər və innovasiyalar üzrə Azərbaycan modeli” başlığı altında ASAN konsepsiyası, ASAN modelinin uğurlu tətbiqi, o cümlədən liderlik və peşəkar vərdişlər, idarəetmə və standartlaşdırma ilə bağlı təlimlər keçirilib
Qonaqlar “ASAN xidmət” mərkəzləri, Səyyar ASAN xidmət, “ABAD” publik hüquqi şəxs və ASAN Radionun fəaliyyəti ilə də tanış olublar.
Həmçinin nümayəndə heyəti Fəxri xiyabanda ümummilli lider Heydər Əliyevin, Şəhidlər xiyabanında isə qəhrəman Vətən övladlarının xatirəsini ehtiramla yad edib.
Bu, İndoneziyanın dövlət xidmətləri göstərən orqanlarının nümayəndələri üçün təşkil olunan sayca ikinci təlimdir.

On December 6, 2019, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Ulvi Mehdiyev presented the certificates of participation to the Indonesian delegation attending ASAN training.
On December 2-6, 2019, heads of various organizations from West Sumatra province of the Republic of Indonesia visited Azerbaijan in order to get acquainted with the activities of ASAN Service centres and to attend training organized by the State Agency. The visit realized within the framework of the Memorandum of Understanding signed between the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and Ministry of Administrative and Bureaucratic Reform of the Republic of Indonesia on July 24, 2017.
During their stay Indonesian delegation were given training under the title of “Azerbaijan model on Integrated services and innovations” covering the topics of ASAN concept, successful application of ASAN model, leadership, professional habits, management and standardization.
Guests got familiar with the activities of “ASAN Service” centres, Mobile ASAN service, “ABAD” public legal entity and ASAN Radio.
Moreover, the delegation visited the Alley of Honor and Martyrs’ Avenue in order to commemorate national leader Heydar Aliyev, as well as sons and daughters of our country who sacrificed their lives for the independence of our Motherland.