İlk peşə-ixtisas təhsili müəssisələrinə ixtisaslar üzrə yerləşdirilmə başa çatıb
Avqustun 26-da “ASAN peşə” layihəsi çərçivəsində ilk peşə-ixtisas təhsili müəssisələrinə sənəd qəbulu və ixtisaslar üzrə yerləşdirilmə prosesi başa çatıb.
Təhsil Nazirliyi ilə “ASAN xidmət” arasındakı əməkdaşlıq çərçivəsində hazırlanmış “ASAN peşə” layihəsi 11-26 avqust 2016-cı il tarixlərində pilot olaraq Bakı və Gəncə şəhərlərində reallaşdırılıb. Dövlət vəsaiti hesabına ilk peşə-ixtisas təhsili almaq istəyənlərin sənəd qəbulu “ASAN xidmət” mərkəzlərində aparılıb.
“ASAN peşə” layihəsi üzrə 4066 nəfər müraciət edib. Onlardan 3245 nəfər ilk peşə-ixtisas təhsili müəssisələrinə qəbul olunub. İxtisas seçimindən müvəffəqiyyətlə keçən şəxslər aşağıda göstərilən sənədləri 27 avqust 2016-cı il tarixdən 1 sentyabr 2016-cı il tarixinədək (şənbə və bazar günləri daxil olmaqla) qəbul olunduqları ilk peşə-ixtisas təhsili müəssisəsinə təqdim etməlidirlər:
1. Təhsil haqqında sənədin əsli;
2. Tibbi arayış;
3. Şəxsiyyət vəsiqəsi (surəti);
4. 3 x 4 sm. ölçüdə dörd ədəd fotoşəkil;
5. Hərbi mükəlləfiyyət barədə sənəd (hərbi mükəlləfiyyətlilər);
Boş qalan yerlərə əlavə ixtisas seçimi 1-6 sentyabr 2016-cı il tarixlərində Bakı və Gəncə şəhərlərində fəaliyyət göstərən “ASAN xidmət” mərkəzlərində aparılacaq.

The placement of the first specialized vocational education institutions on specialties has been completed
On August 26, the process of placing documents and placement on specialties has been completed within the framework of the "ASAN Vocational" project.
"ASAN Vocational" project, worked out within the framework of cooperation between the Ministry of Education and “ASAN service” had started to operate as a pilot project since 11-26 August 2016 in Baku and Ganja. Those who wish to receive primary vocational education at the expense of public funds received their documents at “ASAN service” centers.
4066 people applied for this project. 3245 of them were admitted to vocational training institutions. Individuals who have successfully passed the selection process must submit the following documents to the first institution of vocational education they are enrolled from August 27, 2016 to September 1, 2016 (including Saturdays and Sundays):
1. Original of the education document;
2. Medical certificate;
3. Identity card (copy);
4. four photographs of size 3 x 4 cm.;
5. Military certificate (military duty);
On September 1-6, 2016, the selection of additional vacancies will be conducted at “ASAN service” center in Baku and Ganja.