Əfqanıstanın rabitə və informasiya texnologiyaları naziri “ASAN xidmət”də
8 noyabr 2017-ci il tarixində Əfqanıstan İslam Respublikasının rabitə və informasiya texnologiyaları naziri Şahzad Qul Aryobi 3 saylı “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Qonağı salamlayan Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ülvi Mehdiyev "ASAN xidmət" mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub.

Afghanistan's Minister of Communications and Information Technologies at “ASAN service”
On November 8, 2017, Minister of Communications and Information Technologies of the Islamic Republic of Afghanistan, Shahzad Gul Aryobee was acquainted with activity of Baku “ASAN service” No.3.
The delegation was welcomed by the Deputy Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Ulvi Mehdiyev, who delivered wide information about the activities and aims of establishment of “ASAN service”. Also, there was emphasized, that with the establishment of “ASAN service” there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient administration through enhancing of transparency and application of innovations.