Efiopiya “ASAN xidmət” təcrübəsini öyrənir
6 iyul 2023-cü il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev ölkəmizdə səfərdə olan Efiopiya Federativ Demokratik Respublikasının xarici işlər nazirinin müavini Mesqanu Arqa Moaçın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşüb.
Qonaqlara Dövlət Agentliyinin müxtəlif fəaliyyət istiqamətləri, “ASAN xidmət” mərkəzləri, Səyyar ASAN xidmət, ölkəmizdə tətbiq olunan sosial innovasiyalar barədə ətraflı məlumat verilib.
Efiopiyanın xarici işlər nazirinin müavini Mesqanu Arqa Moaç “ASAN xidmət” konseptinin onda yüksək təəssürat yaratdığını və bu modelin öz ölkəsində tətbiqində maraqlı olduğunu bildirib.
Qonaqlar “ASAN xidmət” mərkəzi, “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi, “Bilim Bakı” mərkəzi və “ABAD” publik hüquqi şəxslə də tanış olublar.

Ethiopia learns the experience of "ASAN service"
On July 6, 2023, Ulvi Mehdiyev, the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, met with the delegation led by the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Federal Democratic Republic of Ethiopia, Mesganu Arga Moach, in the framework of the visit to our country.
The guests were briefed about various activities of the State Agency, "ASAN service" centers, Mobile ASAN service, social innovations applied in our country.
The Deputy Minister of Foreign Affairs of Ethiopia, Mesganu Arga Moach, said that the concept of "ASAN service" made a great impression on him and that he is interested in implementing this model in his country.
The guests got acquainted with the "ASAN service" center, "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center, "Bilim Baku" center and "ABAD" public legal entity.