Dövlət Agentliyinin nümayəndəsi Fransada və Mərakeşdə səfərdə olub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Aparat rəhbəri Azad Cəfərli Fransada və Mərakeşdə səfərdə olub.
Dövlət Agentliyinin nümayəndəsi Paris şəhərində təşkil olunan Azərbaycan-Fransa regionlararası əməkdaşlığın inkişaf etdirilməsi üzrə İdarəetmə Komitəsinin 1-ci iclasında iştirak etmək üçün Fransa Respublikasına səfər edib.
Səfərin məqsədi “ASAN xidmət” təcrübəsinin Fransada yerli səviyyədə tətbiqi vasitəsilə ikitərəfli regionlararası əməkdaşlığa töhfə vermək imkanlarının müzakirəsi olub. Səfər zamanı, həmçinin Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 14 mart 2017-ci il tarixində Fransaya səfəri zamanı Dövlət Agentliyi ilə Fransa Respublikasının Baş Naziri yanında Dövlət İslahatları və Asanlaşdırma üzrə Dövlət Katibliyi arasında imzalanmış Anlaşma Memorandumunun müddəalarının icra vəziyyəti barədə danışıqlar aparılıb.
Dövlət Agentliyinin nümayəndəsi, həmçinin Mərakeş Krallığında da işgüzar səfərdə olub.
Səfər 21 iyun 2018-ci il tarixində Dövlət Agentliyi ilə Mərakeş Krallığının İnzibati İslahatlar və Dövlət Qulluğu Nazirliyi arasında inzibati islahatlar və dövlət xidmətləri sahələrində imzalanmış Anlaşma Memorandumunun implementasiyası çərçivəsində həyata keçiriləcək fəaliyyətlərin müzakirəsi məqsədilə reallaşdırılıb.
Səfər çərçivəsində Dövlət Agentliyinin nümayəndəsi Ərəb Dövlətləri Liqasının Ərəb İnzibati Administrativ İnkişaf Təşkilatinin 19-cu konfransında iştirak edib.
Tədbirdə təşkilatın Baş Katibi tərəfindən bu silsilədən olan növbəti tədbirdə “ASAN xidmət”ə dair təqdimatın edilməsi, eyni zamanda Ərəb Dövlətləri Liqasının üzv ölkələrində “ASAN xidmət” təcrübəsinin tətbiqi ilə əlaqədar gələcək əməkdaşlıq perspektivlərinin müzakirə edilməsi təklif edilib. Bundan əlavə Dövlət Agentliyi ilə Ərəb İnzibati Administrativ İnkişaf Təşkilatı arasında əməkdaşlığın qurulması barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
iki ölkəyə səfər zamanı Dövlət Agentliyinin nümayəndəsi tərəfindən Prezident İlham Əliyevin təşəbbüsü ilə yaradılmış “ASAN xidmət”in fəaliyyəti, uğurları barədə məlumat verilib. Diqqətə çatdırılıb ki, yüksək nailiyyətlərinə görə “ASAN xidmət” 2015-ci ildə BMT-nin Dövlət Xidmətləri Mükafatına layiq görülüb.

The representative of the State Agency was on a business trip to France and Morocco
Chief of Staff of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Azad Jafarli was on a business trip to France and Morocco.
The representative of the State Agency visited the Republic of France in order to attend the first meeting of the Regional Management Committee to coordinate inter-regional cooperation between Azerbaijan and France, held in Paris.
Purpose of the visit was to discuss the opportunities to contribute to the bilateral inter-regional cooperation through local application of ASAN Service experience in France.  During the trip, there also were discussions on the application status of the Memorandum of Understanding between the State Agency and the State Secretariat for State Reforms and Facilitations under the Prime Minister of the Republic of France signed on March 14, 2017.
The representative of the State Agency also travelled to Morocco on business.
The visit was realized in order to discuss intended activities within the implementation of the Memorandum of Understanding on administrative reforms and civil services between the State Agency and Ministry of Administrative Reforms and Civil Service of the Kingdom of Morocco signed on June 21, 2018.
Within the framework of his visit, the representative of the State Agency also attended on the 19th conference of Arab Administrative Development Organization (ARADO) of the League of Arab States.
It was offered by the Senior Secretary to have a presentation about ASAN Service, and discuss future cooperation perspectives related to the application of ASAN Service experience in member states of the Arab League. Moreover, there were discussions on the establishment of cooperation between the State Agency and the Arab Administrative Development Organization.
On his visits to both countries, wide information on the activities and achievements of ASAN Service, established with the initiative of the President Ilham Aliyev, was delivered.  It was drawn to attention that “ASAN service” received the United Nations Public Service Award 2015.