Dövlət Agentliyinin nümayəndə heyəti London şəhərinə səfər edib
15-16 noyabr 2018-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan “Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi” publik hüquqi şəxsin nümayəndə heyəti Böyük Britaniya və Şimali İrlandiyanın Birləşmiş Krallığının Rəqamsal Dövlət Xidmətinin dəvəti ilə London şəhərinə səfər edib.
Səfərin məqsədi Birləşmiş Krallığın Rəqəmsal Dövlət Xidmətinin təcrübəsinin öyrənilməsi və qarşılıqlı əməkdaşlıq olub. Tərəflər arasında hər iki ölkədəki elektron xidmətlərin inkişafı haqqında müzakirələr aparılıb, “ASAN xidmət” modeli təqdim olunub və təcrübələr bölüşülüb. Həmçinin Azərbaycanda elektron hökumət sahəsində nəzərdə tutulan innovasiyalar barəsində müzakirələr aparılıb, “Elektron Hökumət Portalı”, “ASAN Viza”, “ASAN Ödəniş” və digər layihələr təqdim edilib.
Səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti Böyük Britaniyanın “Kembric Elm Parkı” biznes və texnologiya inkubasiya mərkəzi ilə tanış olub. Kembric Elm Parkı Philips, Huawei və Toshiba kimi dünyaca nüfuzlu bir çox şirkət ilə elmi-texniki araşdırmalara ev sahibliyi edir.

Delegation of the State Agency paid a visit to London
On November 15-16, 2018 at the invitation of the Digital Public Service of Great Britain and United Kingdom of Northern Ireland, a delegation of the “E-Government Development Center” public legal entity subordinate to the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan paid a visit to London.
The purpose of the visit was to study the experience of Digital Public Service of United Kingdom and establish mutual cooperation. The sides discussed the development of e-services in both countries, shared experiences, and “ASAN service” model was presented. Discussions were also held on innovations in Azerbaijan in the field of e-government. Moreover, “E- Government Portal", "ASAN Visa", "ASAN Pay" and other projects were also presented.
During the visit, the delegation got acquainted with the UK's Cambridge Science Park, science and technology related businesses incubation center. Cambridge Science Park hosts many scientific and technical studies with such world-renowned companies as Philips, Huawei and Toshiba.