Dövlət Agentliyinin nümayəndə heyəti GİTEX Texnologiya Həftəsində iştirak edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ceyhun Salmanovun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti GITEX 2019 Texnologiya Həftəsində iştirak etmək məqsədilə Birləşmiş Ərəb Əmirliklərində səfərdədir.
GITEX Texnologiya Həftəsi informasiya - kommunikasiya texnologiyaları və innovasiyalar sahəsindəki dünya üzrə son nailiyyətlərin ən böyük və mötəbər sərgilərindən biridir. Sərgi dünyanın 140-dan çox ölkəsindən 4500-dən çox iştirakçını bir araya gətirib.
Səfər çərçivəsində nümayəndə heyəti Dubai Smart Government və Dubay polisinin rəhbər vəzifəli şəxsləri ilə görüşüb. Həmçinin rəqəmsal hökumət sahəsində məlumat mübadiləsi, startap layihələrinin tətbiqi və inkişafı, “ASAN xidmət” modelinin, rəqəmsal və elektron hökumət həllərinin tətbiqi üzrə əməkdaşlığa dair müzakirələr aparılıb.
Dubay Ticarət Palatasında keçirilmiş görüşdə rəqəmsal hökumət və innovasiyalar sahəsində birgə layihələrin həyata keçirilməsi ilə bağlı məlumat mübadiləsi aparılıb.
Dubai Startup Hub ilə keçirilmiş görüşdə fintech şirkətlərinin təqdimatları ilə tanışlıq həyata keçirilib.

Delegation of the State Agency has attended at GITEX Technology Week
The delegation led by Jeyhun Salmanov- Deputy Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations- are on a business trip at UAE to attend at GITEX Technology Week 2019.
GITEX Tech Week is one of the biggest and the most respected exhibitions in the field of communication technologies and innovations. The exhibition has gathered more than 4500 attendants together from 140 countries.
Within the framework of the exhibition, the delegation has met authorities of Dubai Smart Government, as well as the "Dubai Police". Moreover, there have been discussions on information exchange, application and development of startups, cooperation on the application of ASAN Service model, digital and e-government solutions.
At the meeting held at the Dubai Chamber of Commerce and Industry, there has been a discussion on the joint application of digital government and innovations.