Dövlət Agentliyi xüsusi mükafata layiq görülüb
10 dekabr 2019-cu il tarixində Azərbaycan Turizm Bürosunun tabeliyində fəaliyyət göstərən Azərbaycan Konqreslər Bürosu tərəfindən “Səfirlər proqramı”nın təqdimetmə mərasimi keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycana işgüzar tədbirləri cəlb edən yerli assosiyasiya nümayəndələrinə, Azərbaycan Konqreslər Bürosu ilə aktiv şəkildə əməkdaşlıq etmiş İşgüzar Tədbirlər Sənayesi Alyansının üzvlərinə, işgüzar turizmə dəstək göstərən müxtəlif qurumlara mükafat və sertifikatlar təqdim olunub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi 2019-cu ildə ölkəmizdə keçirilmiş ən böyük tədbirlərdən biri olan BMT-nin Dövlət Xidmətləri Forumuna ev sahibliyi etməklə işgüzar turizmin inkişafına dəstək verdiyi üçün Azərbaycan Konqreslər Bürosu tərəfindən xüsusi mükafata layiq görülüb.
24-26 iyun 2019-cu il tarixində Bakıda Birləşmiş Millətlər Təşkilatı və Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin birgə təşkilatçılığı ilə BMT-nin Dövlət Xidmətləri Forumu keçirilib. Forumun açılışında 100-dən çox ölkədən 1000-dək qonaq iştirak edib. Dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində Şərqi Avropa regionunda təşkil olunan ilk BMT tədbiri olan bu Forum çərçivəsində plenar sessiyalar, 9 fərqli aktual mövzu üzrə seminar və 3 paralel tədbir təşkil edilib.
2003-cü ildən etibarən təşkil olunan Forum bu günə kimi ABŞ, İspaniya, Niderland Krallığı, Mərakeş və s. ölkələrdə keçirilib.
Forum dövlət idarəçiliyi, dövlət xidmətlərinin göstərilməsinin qabaqcıl modelləri, innovasiyalar və dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində gündəmdə olan digər aktual məsələlər üzrə müzakirələrin aparılması, habelə dövlətlərin bu istiqamətlərdə qabaqcıl təcrübələrinin mübadiləsi üzrə universal platforma qismində çıxış edir.
Forumun Azərbaycan Respublikasında keçirilməsinə zəmin yaradan ən önəmli amillər ölkəmizdə dövlət xidmətləri sahəsində qazanılmış nailiyyətlər, “ASAN xidmət”in uğurlu fəaliyyəti və 2015-ci ildə BMT-nin Dövlət Xidmətləri mükafatına layiq görülməsidir.

On December 10, 2019, the presentation ceremony for “Ambassadors Program” by Azerbaijan Convention Bureau under Azerbaijan Tourism Board was held.
There were presented a number of awards and certificates to local association members attracting business events to Azerbaijan, members of Business Events Industry Alliance who frequently collaborate with Azerbaijan Convention Bureau, as well as various organizations supporting business tourism.
Hosting UN Public Services Forum 2019 which is one of the biggest events held in our country, State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan has tremendously supported business tourism and that`s why has been presented a special award by Azerbaijan Convention Bureau.
On June 24-26, 2019, Baku hosted the UN Public Services Forum jointly organized by UN and the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan. There were attended more than 1000 delegates from more than 100 countries. Being the first UN event in the field of public services provision, the forum contained plenary sessions, seminars on 9 different workshops and 4 parallel events.
Being held since 2003 the forum has taken place in the USA, Spain, Netherlands, Morocco and etc. so far.
The purpose of the Forum is to hold discussions related to the issues on public administration, advanced public service delivery models, innovations and relevant topics in this field, as well as to ensure the interstate exchange of advanced practices in this area.
The most important factors contributing to the organization of the forum in the Republic of Azerbaijan are achievements of our country in the field of public services, the successful activity of “ASAN service” and received the UN Public Service Award in 2015.