Diaspor nümayəndələrimiz “ASAN xidmət”də
17 dekabr 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev “Liderliyin İnkişafı Proqramı” çərçivəsində Almaniya, Fransa, Gürcüstan, Ukrayna və Türkiyədəki Azərbaycan diasporunun nümayəndələri ilə görüşüb.
“ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub.
Bildirilib ki, “ASAN xidmət” bu günədək 35 milyona yaxın vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Bundan başqa vurğulanıb ki, Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015) həmçinin 2019-cu ildə Bakıda Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Dövlət Xidmətləri Forumu çərçivəsində BMT-nin rəqəmsal idarəetmənin tətbiqi ilə dövlət xidmətlərinin inkişafı sahəsində xüsusi mükafatına layiq görülüb.
Qonaqlar “ASAN xidmət”, ASAN Radio, “ASAN Təlim-Tədris Mərkəzi”, “ABAD” publik hüquqi şəxsin fəliyyəti ilə də tanış olublar.
“Liderliyin İnkişafı Proqramı” Azərbaycan Respublikasının Diasporla İş üzrə Dövlət Komitəsinin təşkilatçılığı ilə keçirilir.

Members of Diaspora at ASAN Service
On December 17, 2019, within the framework of Improving Leadership Program, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Ulvi Mehdiyev met with members of Azerbaijani diaspora residing in Germany, France, Georgia, Ukraine and Turkey.
It was mentioned that ASAN Service has received approximately 35 million applications. It was also drawn to attention that “ASAN service” received United Nations Public Service Award 2015, as well as UN Special Award for promoting digital transformation in the public sector during UN Public Service Forum 2019.
Guests wished good luck to ASAN Service in their future activities after they got acquainted with ASAN Service centre.
It was drawn to attention that “ASAN service” received the United Nations Public Service Award 2015, as well as UN Special Award for promoting digital transformation in the public sector during UN Public Service Forum 2019. It was also mentioned that ASAN Service has provided services to up to 35 million people.
Guests got familiar with the conditions and business principles of “ASAN Service”, “ASAN Training and Education Center” and “ABAD” Public Legal Entity and wished them success in future activities.
Improving Leadership Program is organized with the initiative by the State Committee on Affairs with Diaspora of the Republic of Azerbaijan.