Braziliya nümayəndə heyəti "ASAN xidmət"də
Braziliya Federativ Respublikasının dövlət xidmətlərində idarəetmə və innovasiya nazirinin müavini Adauto Modesto Juniorun rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti "ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Nazir müavini 14 noyabr 2024-cü il tarixində Bakıda “Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyası”nın Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası - COP29 çərçivəsində “ASAN xidmət”in təşkil edəcəyi Yaşıl Qabaqcıl İdarəetmə üzrə Nazirlər Forumunda iştirak məqsədilə ölkəmizdə səfərdədir.
Braziliya rəsmisi “ASAN xidmət” mərkəzinin onda yüksək təəssürat yaratdığını və bu konsepsiyanın ölkəsində tətbiqi üçün əməkdaşlığa başlayacaqlarını bildirib.
Həmçinin qonaqlara “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzi, Səyyar ASAN xidmət, "ABAD" publik hüquqi şəxsin fəaliyyəti ilə əlaqədar ətraflı məlumat verilib.

The Brazilian delegation at “ASAN service”.
The delegation, led by Adauto Modesto Junior, the Deputy Minister of Management and Innovation in the Brazilian Federal Public Service, familiarized themselves with the activities of the “ASAN service” center.
The Deputy Minister is visiting our country to participate in the Ministerial Forum on Green Advanced Governance, organized by “ASAN service” within the framework of the 29th session of the United Nations Framework Convention on Climate Change - (COP 29) which is held in Baku on November 14, 2024.
The Brazilian Deputy Minister told that the “ASAN service” center made a strong impression on him and that they will begin collaboration to implement this concept in his country.