Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığının ölkəmizdəki səfiri “ASAN xidmət”də
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev Böyük Britaniya və Şimali İrlandiya Birləşmiş Krallığının Azərbaycan Respublikasındakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Fergus Auldla görüşüb.
Qonağa “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə məlumat verilib. Bildirilib ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub.
Fergus Auld Dövlət Agentliyinin dövlət xidmətlərinin göstərilməsi və sosial innovasiyalar sahəsində gördüyü işləri yüksək qiymətləndirərək, müvafiq sahə üzrə Böyük Britaniya Hökumətinin qurumları ilə əməkdaşlığa dəstəyə hazır olduğunu bildirib.
Qonaq “ASAN xidmət” mərkəzinin, “Bilim Bakı” mərkəzinin, "INNOLAND" İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzinin, ASAN İnnovativ İnkişaf Mərkəzinin və “ABAD”ın fəaliyyəti ilə yaxından tanış olub.

UK Ambassador at “ASAN service”
The chairperson of the State Agency for Public Service and Social Innovation under the President of the Republic of Azerbaijan Ulvi Mehdiyev, met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland to the Republic of Azerbaijan Fergus Auld.
It was mention, that the State Agency was awarded the United Nations Public Services Award in 2015, the UN special award in the field of public services development with the application of digital management in 2019, and the” World’s Most Advanced Public Service” in 2023 within the framework of ”Global Government Excellency Award” Program. Moreover, it was also emphasized that the “ASAN service” model has been successfully applied in various countries.
Fergus Auld appreciated the work done by the State Agency in the field of public service provision and social innovation and said that he is ready to support cooperation with the institutions of the UK Government in the relevant field.
The guest got acquainted with the activities of "ASAN service" center, "Bilim Baku" center, "INNOLAND" Incubation and Acceleration Center, ASAN Innovative Development Center and "ABAD".