Böyük Britaniya-Azərbaycan parlamentlərarası dostluq qrupunun nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub
27 may 2014-cü il tarixində Böyük Britaniya-Azərbaycan parlamentlərarası dostluq qrupunun sədri Kristofer Pincerin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti  Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan 4 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinin binası və fəaliyyəti ilə tanış olmuşdur.
Qonaqlar “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması tarixçəsi, məqsədləri, inkişaf yolu, həyata keçirdiyi xidmət növləri, həmçinin gələcək planlara dair geniş məlumatlandırılmışlar. Bildirilmişdir ki, Azərbaycanın ixtirası və brendi olan “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyətinin məqsədi dövlət orqanlarının xidmətlərinin göstərilməsində vətəndaşların rahatlığının, şəffaflığın təmin edilməsi, korrupsiya hallarının istisna edilməsi, müasir texnologiyaların tətbiq edilməsi, dövlət qulluqçusu-vətəndaş münasibətlərində yeni düşüncə tərzinin formalaşdırılmasıdır.
Qonaqların diqqətinə çatdırılmışdır ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərində indiyədək 1 770 000-dən çox vətəndaşa xidmət göstərilib.
Qonaqlar Azərbaycan və Böyük Britaniya arasında həyata keçirilən uğurlu əməkdaşlıqdan bəhs edərək Dövlət Agentliyinin bu əməkdaşlıqda xüsusi yer tutacağına ümid etdiyini  bildirmişlər. “ASAN xidmət” mərkəzində yaradılmış şərait və iş prinsipi ilə tanış olan qonaqlar buradakı əməkdaşların peşəkar yanaşmasını yüksək qiymətləndirmiş, mərkəzə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulamışlar.
Foto: Böyük Britaniya-Azərbaycan parlamentlərarası dostluq qrupunun nümayəndə heyəti “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub

UK-Azerbaijan parliamentary friendship group was acquainted with the “ASAN service” center
On May 27th, 2014 delegation of UK-Azerbaijan parliamentary friendship group led by Christopher Pincher was acquainted with the building and functioning of the “ASAN service” center No 4 of the State agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
Guests were informed about the aim of the ASAN service centers, services rendered within centers, history of development, as well as the future plans. It was noted that the aim of activities of “ASAN service” centers is to provide comfort, ensure transparency, eliminate corruption, apply modern technology, and form up new thinking as to relations between citizens and civil servants. In a short period “ASAN service” became Azerbaijan’s new brand.
It was noted that more than 1 770 000 citizens have been served at “ASAN service” centers.
The guest emphasized the importance of studying and exchanging experiences between Azerbaijan and United Kingdom. After becoming familiar with the conditions and work principle in “ASAN service” center, the guest highly appreciated the professional approach of staff members, and wished success in their future activity.