BMT və ISESCO nümayəndələri “ASAN xidmət”də
14 mart 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev ISESCO-nun baş direktoru Əbdüləziz bin Osman əl-Tuveycrini və Birləşmiş Millətlər Təşkilatının İnkişaf Proqramının rəhbərinin müavini, Avropa və MDB üzrə Regional Bürosunun direktoru Miryana Eqqerin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətini qəbul edib.
Görüşlərdə tərəflər arasında əməkdaşlıq perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparılıb.
ISESCO-nun baş direktoru ilə keçirilən görüş zamanı Dövlət Agentliyi ilə ISESCO arasında imzalanmış Anlaşma Memorandumunun implementasiyası istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb. Dövlət Agentliyinin sədri “ASAN xidmət” modelinin ISESCO-ya üzv dövlətlərdə tətbiqi istiqamətində fəaliyyətin davam etdirildiyini və artıq bununla bağlı bir sıra ölkələrlə Anlaşma Memorandumlarının imzalandığını qeyd edib.
ISESCO-nun baş direktoru bu istiqamətdə əməkdaşlığın uğurla həyata keçirilməsinə tərəflərin hazır olmasını müsbət hal kimi diqqətə çatdırıb.
Bundan əlavə, Dövlət Agentliyi ilə ISESCO arasında imzalanmış Birgə Əməkdaşlıq Proqramının implementasiyası istiqamətində müzakirələr də həyata keçirilib.
nümayəndə heyəti ilə keçirilən görüşdə qonaqlara “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub.
Bildirilib ki, bu günədək 27 milyondan çox vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Bundan başqa vurğulanıb ki, ”ASAN xidmət” Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015) layiq görülüb.
Sonra qonaqlar “ASAN xidmət” mərkəzi, “ABAD” publik hüquqi şəxs və “ASAN Təlim-Tədris Mərkəzi” ilə tanış olublar.

UN and ISESCO representatives at “ASAN service”
On March 14, 2019 Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Ulvi Mehdiyev received Director General of ISESCO Abdulaziz bin Osman Al-Tuveycri and a delegation led by Deputy Head of the United Nations Development Program, Director of the European and CIS Regional Office Marianne Eggen.
The sides exchanged views on the prospects for future cooperation.
During the meeting with Director General of ISESCO the views on implementation of the Memorandum of Understanding signed between the State Agency and ISESCO were exchanged. Chairman of the State Agency noted that the work on application of the “ASAN service” model in the ISESCO member countries is continuing and that Memorandums of Understanding has already been signed with a number of countries.
Director General of ISESCO pointed out the readiness of the parties for successful implementation of cooperation in this direction.
In addition, discussions were held on implementation of the Joint Cooperation Program signed between the State Agency and ISESCO.
During the meeting with the UN delegation, wide information about the activities and aims of establishment of “ASAN service” was delivered to the guests. There was emphasized, that with the establishment of "ASAN service" there have been achieved serious steps in the field of provision of efficient public administration through enhancing of transparency and application of innovations.
It was noted that up to now, applications of more than 27 million citizens have been received. Additionally, it was drawn to attention that “ASAN service” received United Nations Public Service Award 2015.
The guests also got acquainted with “ABAD” public legal entity, “ASAN Radio”, 108 “Call center” and “ASAN” Education and Training center.