BMT-nin nümayəndəsi "ASAN xidmət"də
18 oktyabr 2016-cı il tarixində BMT İnkişaf Proqramının Qazaxstandakı nümayəndəliyinin rezident əlaqələndiricisinin müavini xanım Munkhtuya Altangerel-in başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti 5 saylı “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub.
Nümayəndə heyətinə "ASAN xidmət" mərkəzlərinin yaradılması, məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verilib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub. Bildirilib ki, bu günədək 12 milyona yaxın vətəndaş müraciəti qeydə alınıb.

UN representative at “ASAN service”
On October 18, 2016, a delegation led by the Ms. Munkhtuya Altangerel, Deputy Resident Representative of UNDP in Kazakhstan got acquainted with activity of Baku “ASAN service” center No.5.