BMT Baş katibinin müavini “ASAN xidmət”də
30 noyabr 2018-ci il tarixində BMT Baş katibinin müavini, təşkilatın Avropa İqtisadi Komissiyasının icraçı katibi Olqa Alqayerova “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub.
Qonağa “ASAN xidmət” mərkəzlərinin yaradılması məqsədləri və fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verilib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi nailiyyətlər əldə olunub.
Bildirilib ki, bu günədək 25 milyondan çox vətəndaş müraciəti qeydə alınıb. Bundan başqa vurğulanıb ki, ”ASAN xidmət” Birləşmiş Millətlər Təşkilatının 2015-ci il Dövlət Xidmətləri Mükafatına (United Nations Public Service Award 2015) layiq görülüb.
Eyni zamanda, qonaq “ABAD” publik hüquqi şəxs, “ASAN Radio”, 108 “Çağrı” mərkəzi və “ASAN Təlim-Tədris Mərkəzi” ilə tanış olub.

Executive Secretary of the United Nations at “ASAN service”
On November 30, 2018 Ms. Olga Algayerova, Executive Secretary of the United Nations Economic Commission for Europe got acquainted with “ASAN service” center.
It was noted that up to now, applications of 25 millionth citizen have been received. Additionally, it was drawn to attention that “ASAN service” received United Nations Public Service Award 2015.
The guests also got acquainted with “ABAD” public legal entity, “ASAN Radio”, 108 “Call center” and “ASAN” Education and Training center.
Furthermore, an interview was given to the “ASAN Radio”.
Having familiarized with created conditions and working principles, the guest wished success to “ASAN service” in its future endeavours.