Beynəlxalq Astronavtika Federasiyasının nümayəndələri EHİM-də
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzində Beynəlxalq Astronavtika Federasiyasının (BAF) nümayəndələri ilə görüş keçirilib. Görüşdə Dövlət Agentliyinin sədr müavini Ceyhun Salmanov, BAF-ın icraçı direktoru Kristian Faythinger, “Azərkosmos” ASC-nin nümayəndələri və digər əməkdaşlar iştirak ediblər.
Görüşün əsas məqsədi 2022-ci ildə 73-cü Beynəlxalq Astronavtika Konqresinə ev sahibliyi etmək üçün Bakı şəhərinin namizədliyi ilə bağlı təbliğat-təşviqat kampaniyası çərçivəsində “ASAN Viza” sistemi haqqında məlumat almaq olub. Həmçinin ölkədə təşkil edilən beynəlxalq tədbirlərə gələn əcnəbilərin viza prosedurlarının sadələşdirilməsi və elektron vizaların alınması ilə bağlı müzakirələr aparılıb.
Qonağa “ASAN xidmət” və onun fəaliyyət istiqamətləri haqqında, həmçinin “ASAN Viza” sistemi, son illərdə ölkədə keçirilmiş beynəlxalq tədbirlər və onların təşkilində “ASAN Viza”nın rolu haqqında təqdimat edilib.
BAF-ın nümayəndələri həmçinin “INNOLAND” İnkubasiya və Akselerasiya Mərkəzində olub və onun fəaliyyəti ilə bağlı məlumatlandırılıblar. Qonaq ölkəmizdə elektron hökumətin inkişafı və rəqəmsallaşma ilə bağlı görülən işləri, “ASAN Viza” ilə bağlı prosedurları yüksək qiymətləndirib.

Representatives of the International Astronautical Federation at EGDC
A meeting was held with the representatives of the International Astronautical Federation (IAF) at the E-Gov Development Center subordinate to the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan. Deputy Chairman of the State Agency Jeyhun Salmanov, the IAF Executive Director Christian Feichtinger, the representatives of “Azercosmos” OJSC and other employees attended the meeting.
The main objective of the meeting was to get information about the “ASAN Visa” system within the promotional campaign on the candidacy of Baku to host the 73rd International Astronautical Congress in 2022. Besides, the discussions were also held on simplifying visa procedures and obtaining electronic visas for foreigners arriving at international events in the country.
The guest was informed about the "ASAN service" and its activities, as well as the "ASAN Visa" system, the international events held recently in the country and the role of "ASAN Visa" in organizing those events.
IAF representatives also visited the “INNOLAND Incubation and Acceleration Center” and informed about its activities. Guest welcomed the procedures regarding e-Government development and digitization in our country, as well as “ASAN Visa” procedures.