Belarusun nümayəndə heyəti “ASAN xidmət”də
13 avqust 2015-ci il tarixində Belarus Respublikasının dövlət orqanlarının rəsmilərindən ibarət nümayəndə heyəti 5 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub
“ASAN xidmət”-in yaradılması və fəaliyyət məqsədləri barədə məlumatlandırılan qonaqlara bu konsepsiyanın dövlət xidmətlərinin göstərilməsi üzrə Azərbaycan modeli olduğu bildirilib. Qeyd olunub ki, şəffaflığın artırılması və müasir innovasiyaların tətbiqi baxımından “ASAN xidmət”-in yaradılması ilə səmərəli dövlət idarəçiliyinin təmin edilməsi sahəsində ciddi naliyyətlər əldə olunub.
“ASAN xidmət” təcrübəsinindövlət xidmətlərinin həyata keçirilməsi baxımından digər ölkələrdə də tətbiqinin müstəsna əhəmiyyəti vurğulanıb.
Mərkəzlərdə vətəndaş məmnunluğunun əldə edilməsi istiqamətində arzuolunan nəticələrin əldə edildiyi və 5 000 000-dan çox müraciətin daxil olduğu qonaqların diqqətinə çatdırılıb.

Belarusian delegation at “ASAN service”
On August 13, 2015, a delegation consisted of the officials of the state bodies of the Republic of Belarus got acquainted with Baku “ASAN service” center No.5.
There was highlighted regarding the necessity of implementation of the similar application in public service delivery in other countries too.
It was drawn to the attention that there have been achieved desired outcomes in the field of citizen satisfaction and more than 5 000 000 applications have been already received.
Guests, after getting acquainted with the conditions and work principle of the “ASAN service” center, expressed gratitude for hospitability and wished to the center and its staff success in future.