Bakıda təşkil olunacaq BMT-nin Dövlət Xidmətləri Forumu ilə əlaqədar mətbuat konfransı keçirilib
20 iyun 2019-cu il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyində kütləvi informasiya vasitələrinin nümayəndələri üçün mətbuat konfransı keçirilib.
Tədbir 24-26 iyun 2019-cu il tarixində Bakıda təşkil olunacaq Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Dövlət Xidmətləri Forumu ilə əlaqədar olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev Birləşmiş Millətlər Təşkilatı ilə birgə keçirilən Forumun təşkilati məsələləri ilə əlaqədar məlumat verib. Diqqətə çatdırılıb ki, Forum dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində ölkəmizdə təşkil olunacaq ilk BMT tədbiridir.
Dövlət Agentliyinin sədri qeyd edib ki, Forumun məqsədi dövlət idarəçiliyi, dövlət xidmətlərinin göstərilməsinin qabaqcıl modelləri, innovasiyalar və bu sahədə aktual olan məsələlər üzrə müzakirələrin aparılması, habelə bu istiqamətdə qabaqcıl təcrübələrin mübadiləsidir.
Forumda müxtəlif ölkələrin dövlət idarəçiliyi və dövlət xidmətləri üzrə nazirlərinin, yerli idarəetmə orqanlarının, akademik dairələrin və özəl sektorun rəhbər şəxslərinin iştirakı nəzərdə tutulur. Tədbir müxtəlif plenar sessiyalar, seminar və paralel tədbirlərdən ibarət olacaq. Eyni zamanda 5 fərqli kateqoriya üzrə BMT Dövlət Xidmətləri Mükafatının builki qaliblərinin təltif olunması, Dövlət Agentliyi ilə xarici ölkələrin bir sıra qurumları arasında əməkdaşlığa dair müqavilələrin imzalanması planlaşdırılır.

A press conference in connection with the UN Public Service Forum to be held in Baku
On June 20, 2019, a press conference was held in the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan for mass media representatives.
The event was held in regard with the United Nations Public Service Forum, which will take place in Baku on June 24-26, 2019.
Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Ulvi Mehdiyev gave an information on organizational issues of the Forum jointly held with the United Nations Organization. It was noted that the Forum is the first UN event being organized in Azerbaijan in the field of public services.
Chairman of the State Agency noted that the purpose of the Forum is to hold discussions related to the issues on public administration, advanced public service delivery models, innovations and relevant topics in this field, as well as to ensure interstate exchange of advanced practices in this area.
The Forum is going to involve ministers of public administration and public services of various countries, as well as senior executives of local authorities, academic circles and private sector. The event will consist of plenary sessions, different workshops and parallel events. At the same time, it is planned to award this year's winners of the UN Public Services Award in 5 different categories. Furthermore, the State Agency is planning to sign cooperation agreements with a number of foreign countries.