Bakı Beynəlxalq İnnovasiyalar Forumuna ev sahibliyi edəcək
Azərbaycan 18-20 sentyabr 2015-ci il tarixində “ASAN xidmət”in İnnovasiyalar Mərkəzi və “ADA” Universitetinin təşkilatçılığı ilə “World Summit Award” və “Grand Jury” tədbirinə ev sahibliyi edəcək.
İki hissədən ibarət tədbirin birinci hissəsində sentyabrın 18-də ictimaiyyət üçün açıq Forum keçiriləcək. Forumda sahibkarlarla xarici ekspertlər bir araya gələrək innovasiya, sahibkarlıq, informasiya cəmiyyəti barəsində öz görüş və prespektivlərini bölüşəcəklər.
İkinci hissədə isə dünyanın hər bir yerindən göndərilmiş 400-ə yaxın tətbiq arasından 40 qalib seçilməsi üçün “Grand Jury” sesiyası baş tutacaq. 21 beynəlxalq ekspert Birləşmiş Millətlər Təşkilatının üzvü olan hər bir dövlət tərəfindən “World Summit Award”-a göndərilən tətbiqləri dəyərləndirmək üçün Bakıda bir araya gələcək.
Qeyd edək ki, tədbirin məqsədi BMT-nin WSIS (World Summit on the Information Society)  gündəminə əsasən yerli informasiya cəmiyyətinin kreativliyini və müxtəlifliyini nümayiş etdirmək və cəmiyyətdə güclü təsiri olacaq rəqəmsal həll yolarını tapmaqdır.

Baku is going to host the International Innovation Forum
Azerbaijan will be hosting WSA and “Grand Jury” event on September 18-20, 2015, organized by the Innovation Center of “ASAN service” and “ADA” University.
On the first part of the event, on September 18, there will be an open to society Forum. At the Forum, entrepreneurs and foreign experts will come together to exchange and share their opinions and perspectives in the field of innovations, entrepreneurship and information society.
On the second part of the event, the will be conducted “Grand Jury” session for selecting 40 winners among 400 applications sent over the world. 21 international experts will come together to evaluate the applications sent from the UN member-states to the WSA.
Should be noted, that the aim of the event is to demonstrate the creativeness and diversity of the local information society and find out the effective digital solutions at the UN WSIS.