Bakı Ali Neft Məktəbində “ASAN Kadr” Karyera mərkəzinin 2-ci Karyera sərgisi keçirilib
12 mart 2019-cu il tarixində “ASAN Könüllülük” Məktəbinin “ASAN Kadr” Karyera mərkəzi və Bakı Ali Neft Məktəbinin birgə əməkdaşlığı ilə 2-ci Karyera sərgisi keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev, Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov, müxtəlif yerli və xarici müəssisələrin nümayəndələri və digər qonaqlar iştirak ediblər.
Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov qonaqları salamlayaraq artıq ikinci ildir ki, keçirilən Karyera sərgisinin gənclərin həyatına müsbət təsirini qeyd edib. Həm potensial kadr axtarışında olan şirkətləri, həmçinin işlə təmin olunmaq arzusunda olan gəncləri bir araya gətirən bu sərginin əhəmiyyətindən danışan rektor bu kimi layihələrin gənclər üçün təşkil edilə biləcək ən yaxşı sosial məsuliyyət layihələrindən biri olduğunu vurğulayıb.
Tədbirdə çıxış edən Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev “ASAN Kadr” Karyera Mərkəzi vasitəsi ilə yüzlərlə gənc və şirkətlər arasında əlaqə yaradıldığını, onların işlə təmin olunmasına köməklik göstərildiyini bildirib. Dövlət Agentliyinin sədri, həmçinin Karyera sərgisinin təşkil edilməsində göstərilən dəstəyə görə BANM rəhbərliyinə öz təşəkkürünü bildirib.
Gənclərin məşğulluğunun artırılmasına yönəlmiş karyera sərgisində vətəndaşlara məşğulluq, iş, təcrübə imkanları təklif edilib, habelə müxtəlif şirkətlərin insan resursları üzrə mütəxəssisləri ilə peşəkar ünsiyyət qurmağa şərait yaradılıb.
Mütəmadi olaraq təşkil olunan Karyera sərgisinin əsas məqsədi ASAN könüllüsü olmuş, o cümlədən savadlı, bacarıqlı, təcrübəli və iş potensialı ilə fərqlənən gənclərin məşğulluq imkanlarını artırmaq, vətəndaşların dövlət və özəl qurumlarda işlə təmin olunmalarına dəstək göstərmək, habelə müəssisələrin mövcud iş vakansiyaları haqqında məlumat vermələri üçün şərait yaratmaqdır.
“Coca-Cola” şirkətinin dəstəyi ilə təşkil olunan sərgidə, ümumilikdə 80-dən çox müəssisə təmsil olunub.
“ASAN Könüllülük” Məktəbi tərəfindən ASAN Könüllülərinin peşəkar kadrlar kimi formalaşması məqsədi ilə müxtəlif tədbirlər həyata keçirilir. Bu məqsədlə yaradılan “ASAN Kadr” karyera mərkəzi 1100-dən çox ASAN könüllüsünün işlə təmin olunmasına bilavasitə dəstək göstərib.

On March 12, 2019 “ASAN Kadr” career center of the ASAN Volunteers School and Baku Higher Oil School jointly held 2nd Career Fair.
The event was attended by Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Ulvi Mehdiyev, BHOS Rector, Elmar Gasimov and managers of local and international companies and organizations.
In his welcome address, Rector Elmar Gasimov emphasized that the Career Fair, which is conducted a second year in a row, brings positive changes to the lives of many young Azerbaijani citizens. In his words, it not only brings together top representatives looking for new staff members and young specialists looking for employment opportunities. The Career fair is a vivid example of the youth-focused and socially important project, which aims to address needs of young generation, said the Rector.
Speaking at the opening ceremony, Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Ulvi Mehdiyev noted that “ASAN Kadr” Career Center helps hundreds of young people to find vacancies at companies operating in Azerbaijan and apply for jobs. Chairman of the State Agency expressed his gratitude to the BHOS management for their continuous support in conducting the Career Fair.
The Career Fair aimed at expanding the employment among youth, gave the visitos an opportunity to meet with HR specialists from various enterprises, learn their employment policies, recruitment procedures and available vacancies.
The main objective of the Career Fair is to help and increase employment opportunities for ASAN volunteers, including well-educated, capable, experienced young people with a working potential. Moreover, it is aimed to provide employment opportunities for citizens in public and private entities, as well as to create conditions for enterprises to provide information on available job vacancies.
Representatives of more than 80 companies attended the exhibition organized with the support of “Coca-Cola” company.
Professional training of young citizens of the country is a key activity of the “ASAN Kadr” Career Center, which is established within ASAN Volunteers School. By now, 1,100 young people have been employed after the graduation through the "ASAN Kadr" career centre.