AZINNEX-in üzvləri Əfqanıstan İslam Respublikasının nümayəndə heyəti ilə görüşüblər
Əfqanıstan İslam Respublikasının rabitə və informasiya texnologiyaları nazirinin müşaviri Camal Aryubi və “ASAN Khedmat” mərkəzinin direktoru Məhəmməd Naim Çamkanainin təmsil etdiyi nümayəndə heyətinin ölkəmizə səfəri çərçivəsində Azərbaycan İnnovasiyaların İxracı Konsorsiumunun (AZINNEX) üzvləri ilə görüşü keçirilib.
Görüşdə AZINNEX barədə ümumi məlumatla yanaşı, iştirak edən üzv şirkətlərin innovativ məhsul və xidmətləri barədə təqdimatlar edilib. Həmçinin Konsorsium üzvlərinin Əfqanıstan bazarında tətbiq edilə biləcək innovasiyaları və qarşılıqlı əməkdaşlıq imkanları müzakirə olunub.
Nümayəndə heyəti tərəfindən “ASAN xidmət” modelinin Əfqanıstan İslam Respublikasında uğurla tətbiq olunması üçün başlanılmış prosesdə yeni islahatların aparılması, ümumilikdə ölkənin müasir infrastrukturunun qurulması çərçivəsində AZINNEX-in töhfələrinə ehtiyac olduğu bildirilib.

AZINNEX members meet with the delegation of the Islamic Republic of Afghanistan
Within the visit to Azerbaijan Jamal Aryubi, Adviser to the Minister of Communication and Information Technologies of the Islamic Republic of Afghanistan, and delegation led by the director of the “ASAN Khedmat” center, Naim Chamkana, held a meeting with members of the “Azerbaijan Innovations Exports Consortium” (AZINNEX).
Along with general information about AZINNEX, information about innovative products and services provided by member companies were presented at the meeting. Also, members of the Consortium discussed innovations and opportunities for cooperation in the Afghan market.
Delegation emphasized the need to new reforms in the process of successful implementation of the “ASAN service” model in the Islamic Republic of Afghanistan, and need for the contribution of AZINNEX to the country's modern infrastructure.