AZINNEX–in hesabat tədbiri keçirilib
22 noyabr 2018-ci il tarixində “Azərbaycan İnnovasiyaların İxracı Konsorsiumu” İctimai Birliyinin (AZINNEX) 1 illik fəaliyyətinə həsr olunmuş hesabat tədbiri keçirilib.
Tədbirdə dövlət qurumlarının, diplomatik korpusun, beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri, şirkət rəhbərləri iştirak ediblər.
Konsorsium tərəfindən ötən dövr ərzində görülmüş işlərə, yerli və beynəlxalq istiqamətdə həyata keçirilmiş əməkdaşlığa dair məlumat verilib.
Tədbirdə Azərbaycan İnnovasiyaların İxracı Konsorsiumu ilə Sahibkarlar Təşkilatları Milli Konfederasiyası, ADA Universiteti və AMCHAM Azərbaycan arasında Anlaşma Memorandumları imzalanıb.
Sonda Konsorsium tərəfdaşları mükafatlandırılıblar və üzvlərə sertifikatlar təqdim olunub.
Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin təşəbbüsü ilə yaradılmış Azərbaycan İnnovasiyaların İxracı Konsorsiumu beynəlxalq reytinqlərdə ölkəmizin mövqeyinin daha da yaxşılaşması, intellektual, innovativ və rəqabətqabiliyyətli potensialın formalaşdırılması istiqamətində fəaliyyət göstərir. AZINNEX brendi olan “ASAN xidmət” modelinin intellektual məhsul kimi digər ölkərə ixrac olunmasında birbaşa iştirak edir. “ASAN xidmət” modeli ilə yanaşı AZINNEX, həmçinin yerli şirkətlərə məxsus müxtəlif İT məhsul və xidmətləri ixrac etmək üçün bir platformadır.
Konsorsium informasiya kommunikasiya texnologiyaları sahəsində fəaliyyət göstərən şirkətləri bir araya toplayaraq onların mənafelərinin qorumasını və beynəlxalq bazarda təmsil olunmasını, onların İT məhsullarının satışını həyata keçirir.
AZINNEX fəaliyyəti çərçivəsində beynəlxalq əlaqələrin qurulması və qlobal bazarın araşdırılması istiqamətində müxtəlif qitələrdən olan ölkələrin yüksək ranqlı nümayəndələri ilə görüşlər keçirib, Azərbaycanın innovativ məhsulları təqdim edilib, əməkdaşlıq istiqamətləri müzakirə olunub.

AZINNEX held a reporting event
On November 22, 2018 an event devoted to the 1st year activity report of the “Azerbaijan Innovations Exports Consortium” Public Union (AZINNEX) was held.
The event was attended by representatives of state entities, diplomatic corps, international organizations and head of companies.
Information on the work carried out during the past period, as well as cooperation in the local and international direction was given by the Consortium.
Memorandums of Understanding were signed between Azerbaijan Innovations Exports Consortium and National Confederation of Entrepreneurs (Employers') Organizations, ADA University and AMCHAM Azerbaijan.
At the end, partners of the Consortium were rewarded and members were presented certificates.
Azerbaijan Innovations Export Consortium (AZINNEX) – is a unique and dedicated platform, offering innovative solutions in the global market to further improve international rating of the country. It was established in 2017 upon the initiative and support of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan. AZINNEX is directly involved in exporting Azerbaijani brand “ASAN service” as an intellectual product to other countries. In addition to the “ASAN service” model, AZINNEX is also a platform for exporting various IT products and services owned by local companies.
AZINNEX have held meetings with high-ranking representatives from different continents in the direction of establishing international relations and studying the global market. Furthermore, innovative products of Azerbaijan have been presented and cooperation directions have been discussed.