Azərbaycanın Respublikasının Sudan Respublikasında fəxri konsulu “ASAN xidmət”də
“Azərbaycan İnnovasiyaların İxracı Konsorsiumu”nun dəvəti ilə Bakıda səfərdə olan Azərbaycan Respublikasının Sudan Respublikasında fəxri konsulu Tarıg Hamza Zeynəlabdin 5 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinin fəaliyyəti ilə tanış olub.
Daha sonra fəxri konsul T.H.Zeynəlabdin Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri İnam Kərimovla görüşüb.
Görüş zamanı “ASAN xidmət” təcrübəsi, uğurları və yaradıla biləcək qarşılıqlı əməkdaşlıq münasibətləri müzakirə olunub. Həmçinin, Fəxri konsula Azərbaycanda innovativ islahatlar istiqamətində görülən işlər, “Azərbaycan İnnovasiyaların İxracı Konsorsiumu” haqqında da məlumat verilib. Bildirilib ki, Konsorsium ilk olaraq Azərbaycanın innovasiyalar sahəsində ixtisaslaşmış 10 şirkəti özündə birləşdirir və bu sahədə fəaliyyət göstərən şirkətlərin İttifaqı hesab olunur.
Konsorsiumun məqsədi və fəaliyyət istiqamətiylə tanış olan qonaq üzv olan şirkətlərə səfər edib və bu şirkətlərin xidmət, məhsulları ilə tanış olub.

Honorary Consul of the Republic of Azerbaijan in Sudan at “ASAN service”
Honorary Consul of the Republic of Azerbaijan in Sudan, Tariq Hamza Zain Al-Abdin have paid a visit to the “ASAN service” center No.5 within the invitation "Azerbaijan Innovation Export Consortium".
Later, Honorary council Tariq Hamza Zain Al-Abdin met with the Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, Inam Karimov.
The experience of "ASAN service", successes and mutual cooperation relationships were discussed within the meeting. The Honorary Consul also informed about the work carried out in the direction of innovative reforms in Azerbaijan and the "Azerbaijan Innovation Export Consortium". It was mentioned that Consortium involves 10 qualified companies in the field of innovations and plays a role of Union of such relevant companies.
Guest, after getting acquainted with the aim and activity directions, paid a visit to member companies and got acquainted with their services and products.