28 yanvar 2017-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Dövlət İdarəçilik Akademiyası və Masallı Rayon İcra Hakimiyyətinin birgə təşkilatçılığı ilə “ASAN həyat” kompleksində “Azərbaycanın İnnovativ İnkişafı” mövzusunda seminar keçirilib. Tədbirdə “ASAN xidmət” və Masallı Rayon İcra Hakimiyyətinin nümayəndələri iştirak edib.
Seminarı Dövlət İdarəçilik Akademiyasının rektoru akademik Urxan Ələkbərov, Elmi-Təşkilat şöbəsinin müdiri, siyasi elmlər üzrə fəlsəfə doktoru, dos. Rəcəb Rəhimli və Siyasi araşdırmalar institutunun direktoru, millət vəkili prof. Elman Nəsirov aparıblar.
Qeyd edək ki, 31 yanvar 2013-cü il tarixində Dövlət İdarəçilik Akademiyası ilə Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb. Bu günə kimi memorandum sayəsində “İnnovativ idarəetmə görüşü”, “İ-club”, müxtəlif layihə və tədbirlər həyata keçirilib.

There was held a seminar on "Innovative Development of Azerbaijan"
On January 28, 2017, there was held a seminar on "Innovative Development of Azerbaijan” in “ASAN life” Complex, jointly organized by the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, State Administration Academy under the President of the Republic of Azerbaijan and Masally District Executive Power. Representatives of “ASAN service” and Masally District Executive Power attended the event.
The seminar was attended by the rector of the Academy of Public Administration, academician Urkhan Alakbarov, the Head of the Scientific-Organizational Department, Ph.D. in Political Sciences, Assoc. Rajab Rahimli and director of the Institute for Political Studies, MP prof. Elman Nasirov.
It should be noted that on January 31, 2013, the State Administration Academy and the State Agency for Public Service and Social Innovations signed a memorandum of cooperation. To date, the memorandum has been implemented through various projects and events, including "Innovative Management Meeting", "I-Club".