“Azərbaycan Könüllülük Həftəsi” başa çatıb
10 dekabr 2019-cu il tarixində Bakı Konqres Mərkəzində “Azərbaycan Könüllülük Həftəsi” layihəsinin başa çatması ilə əlaqədar tədbir təşkil olunub.
Öncə layihə müddətində həyata keçirilmiş tədbirlərə dair videoçarx təqdim olunub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev və Azərbaycan Gənclər Fondunun icraçı direktoru Fərid Cəfərov 1-9 dekabr tarixini əhatə edən “Azərbaycan Könüllülük Həftəsi” layihəsi çərçivəsində həyata keçirilmiş müxtəlif sosial aksiyalar və tədbirlər barədə məlumat veriblər. Diqqətə çatdırılıb ki, bu çərçivədə reallaşdırılan “Şəhidimiz”, “VətənimİZ”, “TəbiətimİZ”, “ Könüllülük Sərhəd Tanımır !”, Azərbaycan Könüllülərinin 2-ci Həmrəylik Forumu, 4 günlük qış düşərgəsi kimi tədbirlər, ümumilikdə 15000-dən çox könüllünü əhatə edib.
Sonra layihənin həyata keçirilməsində iştirak edən müxtəlif gənclər təşkilatlarına təşəkkürnamələr təqdim olunub.
“Azərbaycan Könüllülük Həftəsi” layihəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi və Azərbaycan Gənclər Fondunun birgə təşkilatçılığı ilə reallaşdırılıb.

“Azerbaijan Volunteers Week” has ended.
On December 10, 2019, there was held Closing ceremony of “Azerbaijan Volunteers Week” at Baku Congress Center.
Firstly, a video dedicated to events held during the project was presented.
Chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Ulvi Mehdiyev and Executive Director of Azerbaijan Youth Foundation Farid Jafarov gave wide information on various actions, as well as events within the framework of “Azerbaijan Volunteers Week”, which covered December 1-9, 2019. It was drawn to attention that there were attended more than 15000 volunteers in various events like “ShehidimIZ” (Our Martyr), “VetenimIZ” (Our Motherland), “TebietimIZ” (Our Nature), “Konulluluk serhed tanimir” (Volunteerism has no boundaries),2nd Solidarity forum of Azerbaijani Volunteers, four days’ winter camp.
Afterwards, certificates of appreciation were presented to different youth organizations who actively involved in the project.
“Azerbaijan Volunteers Week” project was jointly organized by the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and Azerbaijan Youth Foundation.