Avropa Şurasının İnsan Hüquqları və Hüquqi Məsələlər üzrə Baş İdarəsinin direktoru “ASAN xidmət” mərkəzi ilə tanış olub
2 iyul 2014-cü il tarixində Avropa Şurasının İnsan Hüquqları və Hüquqi Məsələlər üzrə Baş İdarəsinin direktoru Filip Boya Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan 3 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzinin binası və fəaliyyəti ilə tanış olub.
Eyni zamanda, Mərkəzdə tətbiq olunan innovativ avadanlıqlar-“ASAN ödəniş” aparatı, “Skype Şikayət” qurğusu, “Elektron ərizə ” avadanlığı və digərləri qonağa nümayiş etdirilmişdir.
Qonağın diqqətinə çatdırılıb ki, “ASAN xidmət” mərkəzlərində bügunədək 2 000 000-dən çox vətəndaşa xidmət göstərilib.
Qonaq “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyətini təqdirəlayiq hesab edib, məhz bu təcrübənin Avropa Şurası məkanında tətbiqinin faydalı ola biləcəyini qeyd edib.
Qonaq Azərbaycan və Avropa Şurası arasında həyata keçirilən uğurlu əməkdaşlıqdan bəhs edərək Dövlət Agentliyinin bu əməkdaşlıqda xüsusi yer tutacağına ümid etdiyini bildirib. “ASAN xidmət” mərkəzində yaradılmış şərait və iş prinsipi ilə tanış olan qonaq buradakı əməkdaşların peşəkar yanaşmasını yüksək qiymətləndirib, mərkəzə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb.

Director General of Head Department for Human Rights and Legal Affairs was acquainted with the "ASAN service" center
On July 2, 2014 Director General of Head Department for Human Rights and Legal Affairs was acquainted with the building and functioning of the “ASAN service” center No.3 of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.