"ASAN xidmət" və SESRIC arasında Memorandum imzalanıb
İslam Əməkdaşlıq Təşkilatının (İƏT) İslam Ölkələrinin Statistik, İqtisadi və Sosial Araşdırmalar və Təlim Mərkəzinin (SESRIC) Baş direktoru Zehra Zümrüd Selçuk "ASAN xidmət"in “Birləşmiş Millətlər Təşkilatının (BMT) İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyası”nın Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası - COP29 çərçivəsində təşkil etdiyi Yaşıl Qabaqcıl İdarəetmə üzrə Nazirlər Forumunda iştirak məqsədilə ölkəmizdə səfərdə olub.
Səfər zamanı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi ilə SESRIC arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Məqsəd “ASAN xidmət” təcrübəsinin İƏT-ə üzv dövlətlər ilə paylaşılması, dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində institusional və kadr potensialının artırılması üçün təlimlərin, kursların, seminarların və səfərlərin təşkilidir.
Həmçinin Memorandum çərçivəsində İƏT-ə üzv ölkələrdə dövlət qulluqçularının "ASAN xidmət" tərəfindən dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində təşkil etdiyi “ASAN Beynəlxalq Təlim Proqramları”nda iştirakları nəzərdə tutulur.

A Memorandum has been signed between “ASAN service” and SESRIC.
Zehra Zumrud Selchuk, the Director General of the Statistical, Economic and Social Research and Training Center for Islamic Countries (SESRIC) of the Organization of Islamic Cooperation (OIC), visited our country to participate Ministerial Forum on Green Advanced Governance within the framework of the 29th session of the United Nations Framework Convention on Climate Change - (COP 29).
The Memorandum of Understanding (MoU) signed between the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan and ICESCO during the meeting.
Additionally, within the framework of the memorandum, it is envisioned that public servants from OIC member countries will participate in the “ASAN International Training Programs” organized by “ASAN service” in the field of public service delivery.