“ASAN xidmət və könüllülük fəaliyyəti” mövzusunda tədbir
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi “Könüllü fəaliyyəti haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununa əsasən gənclərin inkişaf və biliklərinin artırılması məqsədilə “ASAN xidmət” mərkəzlərində könüllülük fəaliyyətinin həyata keçirilməsini təmin edir. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi “Könüllü fəaliyyəti haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununa əsasən gənclərin inkişaf və biliklərinin artırılması məqsədilə “ASAN xidmət” mərkəzlərində könüllülük fəaliyyətinin həyata keçirilməsini təmin edir. 17, 18 və 19 noyabr 2014-cü il tarixində Sabirabad, Saatlı, İmişli rayonlarında və Şirvan şəhərində “ASAN xidmət və könüllülük fəaliyyəti” mövzusunda maarifləndirici tədbirlər təşkil olunub. Tədbirlər Sabirabad “ASAN xidmət” mərkəzində könüllülük fəaliyyətinin həyata keçirilməsi istiqamətində Sabirabad və ətraf rayonlarda yaşayan gənclərin maarifləndirilməsi məqsədi ilə keçirilib. İştirakçılara Azərbaycan Respublikasının “Könüllü Fəaliyyəti haqqında” Qanunu, “ASAN xidmət” mərkəzlərində könüllülük fəaliyyətinin həyata keçirilməsi, mövcud perspektiv və imkanlar barədə məlumat verilib. Həmçinin, tədbirlərdə mərkəzdə könüllülük fəaliyyətinin həyata keçirilməsi üçün ilkin müraciətlər qəbul edilib.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi “Könüllü fəaliyyəti haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununa əsasən gənclərin inkişaf və biliklərinin artırılması məqsədilə “ASAN xidmət” mərkəzlərində könüllülük fəaliyyətinin həyata keçirilməsini təmin edir.
17, 18 və 19 noyabr 2014-cü il tarixində Sabirabad, Saatlı, İmişli rayonlarında və Şirvan şəhərində “ASAN xidmət və könüllülük fəaliyyəti” mövzusunda maarifləndirici tədbirlər təşkil olunub. Tədbirlər Sabirabad “ASAN xidmət” mərkəzində könüllülük fəaliyyətinin həyata keçirilməsi istiqamətində Sabirabad və ətraf rayonlarda yaşayan gənclərin maarifləndirilməsi məqsədi ilə keçirilib.
İştirakçılara Azərbaycan Respublikasının “Könüllü Fəaliyyəti haqqında” Qanunu, “ASAN xidmət” mərkəzlərində könüllülük fəaliyyətinin həyata keçirilməsi, mövcud perspektiv və imkanlar barədə məlumat verilib. Həmçinin, tədbirlərdə mərkəzdə könüllülük fəaliyyətinin həyata keçirilməsi üçün ilkin müraciətlər qəbul edilib.

Event dedicated to the topic “ASAN service and voluntary activities”
The State Agency for Public Service and Social Innovations, as stated in the Law of the Republic of Azerbaijan on “Voluntary Action”, provides implementation of voluntary activities with the aim to contribute to the youth development and enrich their knowledge. The State Agency for Public Service and Social Innovations, as stated in the Law of the Republic of Azerbaijan on “Voluntary Action”, provides implementation of voluntary activities with the aim to contribute to the youth development and enrich their knowledge. On November 17, 18 and 19, 2014, there were organized educational events on the topic “ASAN service and voluntary activities” in Sabirabad, Saatli, Imishli and Shirvan. Events were held in direction of implementation of voluntary activities in Sabirabad "ASAN service” center and with the purpose to educate youth living in Sabirabad and surrounding regions. Participants were delivered information about the “Voluntary Action" Law, implementation of the voluntary activities at “ASAN service” centers, available prospects and opportunities. Also, there have been received primary applications at the events for the implementation of the voluntary activities.
The State Agency for Public Service and Social Innovations, as stated in the Law of the Republic of Azerbaijan on “Voluntary Action”, provides implementation of voluntary activities with the aim to contribute to the youth development and enrich their knowledge.
On November 17, 18 and 19, 2014, there were organized educational events on the topic “ASAN service and voluntary activities” in Sabirabad, Saatli, Imishli and Shirvan. Events were held in direction of implementation of voluntary activities in Sabirabad "ASAN service” center and with the purpose to educate youth living in Sabirabad and surrounding regions.
Participants were delivered information about the “Voluntary Action" Law, implementation of the voluntary activities at “ASAN service” centers, available prospects and opportunities. Also, there have been received primary applications at the events for the implementation of the voluntary activities.