“ASAN xidmət” təcrübəsinin Pakistanla paylaşılmasına dair razılıq əldə edilib
23-24 yanvar 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin nümayəndəsi Azərbaycan - Pakistan Hökumətlərarası Birgə Komissiyasının VIII iclasında iştirak məqsədilə İslamabad şəhərinə səfər edib.
Tədbirdə Komissiyanın həmsədrləri -  Azərbaycan Respublikasının müdafiə sənayesi naziri, Vüqar Mustafayev, Pakistan İslam Respublikasının müdafiə, müdafiə istehsalı və aviasiya naziri Xavaca Məhəmməd Asif, hər iki tərəfin nümayəndə heyətinin üzvləri, digər rəsmi şəxslər də iştirak ediblər.
Komissiyanın yekunu olaraq imzalanmış Protokolda “ASAN xidmət” təcrübəsinin Pakistan tərəfi ilə paylaşılması üzrə bənd öz əksini tapıb.
Səfər çərçivəsində Dövlət Agentliyinin nümayəndəsi Pakistanın dövlət xidmətlərinin göstərilməsi sahəsində fəaliyyət göstərən müvafiq qurumları ilə görüşüb
Görüşlər zamanı "ASAN xidmət”, o cümlədən Dövlət Agentliyinin digər fəaliyyət istiqamətləri barədə ətraflı məlumat verilib. Müvafiq istiqamətlər üzrə Pakistanın aidiyyatı qurumları arasında əməkdaşlığın həyata keçirilməsinə dair razılığa gəlinib.

An agreement has been reached on sharing the experience of “ASAN service” with Pakistan.
On January 23-24, 2025, a representative of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan visited Islamabad to participate in the 8th meeting of the Azerbaijan-Pakistan Intergovernmental Joint Commission.
At the event, the co-chairs of the Commission-Azerbaijan’s Minister of Defense Industry, Vugar Mustafayev, and Pakistan’s Minister of Defense, Defense Production, and Aviation, Khawaja Muhammad Asif-along with members of both delegations and other officials, participated.
The Protocol signed at the conclusion of the Commission included a provision on sharing the “ASAN service” experience with the Pakistani side.
During the visit, the representative of the State Agency held meetings with relevant institutions responsible for public service delivery in Pakistan.
During these meetings, detailed information was provided about “ASAN service” and other areas of activity of the State Agency. An agreement was reached on implementing cooperation between the relevant institutions of Pakistan in these fields.