“ASAN xidmət” təcrübəsi Beynəlxalq Forumda təqdim olunub
14-18 may 2018-ci il tarixində Belarus Respublikasının Minsk şəhərində İnformasiya Kommunikasiya Texnologiyaları üzrə 25-ci “TİBO 2018” Beynəlxalq Forumu keçirilir.
Forum çərçivəsində Belarus Respublikasının Milli Elektron Xidmət Mərkəzi tərəfindən “Dövlət, biznes və vətəndaşların qarşılıqlı elektron əlaqəsi və inkişaf perspektivləri” mövzusunda dəyirmi masa təşkil olunub.
Dəyirmi masada Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin nümayəndəsi tərəfindən “Dövlət xidmətlərinin göstərilməsində yeni yanaşma – “ASAN xidmət”” mövzusunda təqdimat edilib.
Təqdimatda “ASAN xidmət” təcrübəsi, Dövlət Agentliyi tərəfindən elektron hökumət, e-xidmətlər sahəsində həyata keçirilən layihələr və görülmüş işlər ilə bağlı ətraflı məlumat verilib.
zamanı Dövlət Agentliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən “Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi” publik hüquqi şəxs ilə Belarus Respublikasının Milli Elektron Xidmət Mərkəzi arasında dövlət xidmətlərin göstərilməsi sahəsində əməkdaşlıq haqqında Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Memorandumun məqsədi tərəflər arasında dövlət xidmətlərinin göstərilməsi, elektron hökumət, xidmətlərin elektronlaşdırılması və sosial innovasiyalar sisteminin inkişafı sahəsində sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsidir.

"ASAN service" experience was presented at the International Forum
The 25th “TIBO 2018” International Forum on Information Communication Technologies is being held in Minsk, Belarus, on May 14-18, 2018.
A roundtable on the subject "Interaction of state, businesses and citizens in electronic communication and development prospects" was organized by National Center for Electronic Services of Belarus.
At the round table, a representative of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan made a presentation on "A new approach to public service delivery - ASAN service".
The presentation was devoted to the experience of "ASAN Service", the State Agency for e-government, projects implemented in the field of e-services and the work done.
During the event, a Memorandum of Understanding was signed between the public legal entity "Electronic Government Development Center", subordinated to the State Agency, and the National Electronic Service Center of the Republic of Belarus on cooperation in the field of public services.
The memorandum is aimed at expanding cooperation in the field of public services, e-government, e-services, and social innovations.