“ASAN xidmət” ölkə üzrə növbəti ilkə imza atıb!
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi İSO 56002:2021 “İnnovasiyalar üzrə İdarəetmə Sistemi” beynəlxalq sertifikatına layiq görülüb.
Sözügedən sertifikatı ölkəmizdə ilk dəfə Dövlət Agentliyi əldə edib. Standartın alınması Dövlət Agentliyində innovasiya ekosisteminin beynəlxalq standartlara uyğun formalaşdırılmasının göstəricisidir.
Sertifikat Beynəlxalq Standartlar Təşkilatında (İSO) akreditasiya olunmuş Türkiyə Standartlar İnstitutu tərəfindən verilib.
Dövlət Agentliyində formalaşdırılan innovasiyalar “ASAN xidmət” mərkəzlərində vətəndaşlara göstərilən dövlət xidmətlərinin daha effektiv və keyfiyyətli təşkili, həmçinin vətəndaşların dövlət xidmətlərinə əlçatanlığının təmin edilməsi məqsədilə tətbiq olunur.

“ASAN service” has achieved another first in the country!
The State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan has been awarded the ISO 56002:2021 international certification for “Innovation Management System”.
The State Agency is the first in our country to receive this certification. The acquisition of standards is an indicator of the establishment of an innovative ecosystem within the State Agency that aligns with international standards.
The certificate was issued by the Turkish Standards Institute, accredited by the International Organization for Standardization (ISO).
The innovations developed within the State Agency are implemented to ensure more effective and high-quality organization of public services provided to citizens at the “ASAN service” centers, as well as to guarantee citizens' accessibility to state services.