“ASAN xidmət" mərkəzinin tikintisində "Yaşıl ASAN" konsepti tətbiq olunur
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Bakı şəhərində iki yeni “ASAN xidmət” mərkəzinin layihələndirilməsi və tikintisi haqqında Sərəncamının tətbiqi məqsədilə müvafiq tapşırıqların icrası təmin edilir.
Belə ki, Sərəncama əsasən Bakı şəhərinin Xətai rayonunda Gəncə prospekti ilə Neapol küçələrinin kəsişməsində, Ukrayna dairəsinin yaxınlığında növbəti "ASAN xidmət" mərkəzinin tikintisi nəzərdə tutulur. Mərkəzin inzibati binasının yerləşəcəyi ərazinin yaşıllıqlarla əhatə olunduğu nəzərə alınaraq, burada tikinti "Yaşıl ASAN" konsepti əsasında həyata keçiriləcək.
“Yaşıl ASAN” konseptinin əsas məqsədi mövcud yaşıllığın qorunması və təbiətin mühafizəsinin artırılmasıdır.

The concept of "Green ASAN" is being applied in the construction of the “ASAN service” center
Relevant tasks are being carried out to implement the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan regarding the design and construction of two new “ASAN Service” centers.
Thus, according to the Decree, the order envisages the construction of the next ASAN service center in the Khatai district of Baku, at the intersection of Ganja Avenue and Neapol streets, near Ukrayna Dairesi. Given that the area where the administrative building will be located is covered with greenery, the construction will be based on the “Green ASAN” concept.
The main purpose of the “Green ASAN” concept is to protect existing greenery and enhance nature protection.