“ASAN xidmət” mərkəzində fiziki və hüquqi şəxslərin hesabatlarının tərtib edilməsi xidmətinə başlanılıb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin tabeliyində olan 3 saylı Bakı “ASAN xidmət” mərkəzində fiziki və hüquqi şəxslərin sadələşdirilmiş vergi üzrə hesabatlarının tərtib edilməsi xidmətlərinin həyata keçirilməsinə başlanılıb.
Vətəndaşlar bu çərçivədə Vergilər Nazirliyinə rüblük sadələşdirilmiş, illik əmlak və muzdlu işlə əlaqədar ödəmə mənbəyində tutulan vergi bəyannamələrinin təqdim edilməsi, şəhadətnamə-dublikatların onlayn sifariş edilməsi, onlayn kargüzarlıq bölməsinə gəlmiş məktubların vaxtında cavablandırılması, aylıq elektron qaimələrin göndərilməsi, əmək müqavilələrinin onlayn qeydiyyatı, Dövlət Sosial Müdafiə Fonduna rüblük hesabatının verilməsi, Dövlət Statistika Komitəsinə rüblük və illik hesabatların təqdim edilməsi xidmətlərindən yararlana bilərlər.
Qeyd edək ki, vətəndaşlar “ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyəti ilə bağlı ərtaflı məlumatı 108 “Çağrı” mərkəzinə zəng etməklə əldə edə bilərlər.

The service of report composition for physical and legal persons has been started to function at “ASAN service” center
Implementation of simplified tax reporting services for physical and legal persons has been started at Baku “ASAN service” center № 3 under the subordination of the State Agency for Public Service and Social Innovations.
In this context, citizens can benefit from such services as providing a quarterly simplified report on return of tax at source of payment for hired labor to the Ministry of Taxes, online booking of ID card duplicates, timely responding to the letters sent to clerical office, monthly reporting electronic payments, online registration of employment contracts, providing a quarterly report to the State Social Protection Fund, providing quarterly and annual reports to the State Statistical Committee.
It should be noted that, citizens can get detailed information about the activities of "ASAN service" through addressing their questions to Call Center 108.