"ASAN xidmət" kollektivi Ümummilli lider Heydər Əliyevin xatirəsini yad edib
10 may 2025-ci il tarixi ölkəmizdə müstəqil Azərbaycanın memarı və qurucusu, görkəmli dövlət xadimi, xalqımızın Ümummilli lideri Heydər Əliyevin anadan olmasının 102-ci ildönümü kimi qeyd olunur.
Bu münasibətlə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin kollektivi tərəfindən Fəxri Xiyabanda Heydər Əliyevin xatirəsi ehtiramla yad edilib, ulu öndərin məzarı ziyarət edilib və gül dəstələri qoyulub.
Görkəmli oftalmoloq-alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın da xatirəsi ehtiramla anılıb, məzarı üzərinə gül dəstələri qoyulub.
"ASAN xidmət" Ulu Öndərin anadan olmasının 102 illiyi münasibətilə həmçinin Prezident İlham Əliyevin zəfər siyasətinin idarəetmə və liderlik sahəsində tətbiqini müzakirə etmək və bu siyasətdən ilham alan işgüzar şəxslərin bilik və bacarıqlarını artırmaq məqsədilə "ZİRVƏ" idarəçilik marafonunu reallaşdırır.
Bundan başqa ASAN könüllüləri tərəfindən də Heydər Əliyevin siyasi kursunun, azərbaycançılıq ideologiyasının və dövlətçilik irsinin gənclər arasında təbliği məqsədilə könüllülük dəyərlərinin təşviqinə yönəlmiş silsilə tədbirlər – sənədli film nümayişi, konfrans, sərgi, ziyarətlər, intellektual və idman yarışları, ekskursiyalar və görüşlər təşkil edilib.

ASAN Service personnel honored the memory of National Leader Heydar Aliyev.
In our country, May 10, 2025, is commemorated as the 102nd anniversary of the birth of Heydar Aliyev—architect and founder of independent Azerbaijan, an outstanding statesman, and the National Leader of our people.
In honor of this occasion, the staff of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan paid respectful tribute to Heydar Aliyev’s memory by visiting his grave in the Alley of Honor and laying flowers.
The memory of the prominent ophthalmologist-scientist, academician Zarifa Aliyeva, was also honored with respect, with flowers laid on her grave.
Additionally, "ASAN Service" is hosting the "ZIRVA" management marathon on the occasion of the 102nd anniversary of the birth of the Great Leader. The event aims to explore the implementation of President Ilham Aliyev's victorious policies in management and leadership, as well as to improve the knowledge and skills of businesspeople inspired by these policies.
Furthermore, ASAN volunteers organized a series of events aimed at promoting awareness of Heydar Aliyev’s political course, the ideology of Azerbaijani nationalism, and the heritage of statehood among young people, with an emphasis on fostering the values of volunteerism. These included documentary film screenings, conferences, exhibitions, visits, intellectual and sports competitions, excursions, and meetings.