“ASAN xidmət”in rəqəmsal innovasiyaları Qırğızıstanda təqdim olunub
26-27 avqust 2019-cu il tarixində Qırğızıstan Respublikasının Bişkek şəhərində “Qarşılıqlı təcrübə mübadiləsi Alyansının”nın iştirakçı ölkələrinin nümayəndələri arasında görüş təşkil edilib. BMT-nin İnkişaf Proqramının Astana Dövlət Xidməti Mərkəzi tərəfindən təşkil olunan tədbirdə elektron hökümətin inkişafı və rəqəmsallaşdırma sahəsindəki mövcud tendensiyaların müzakirəsi, dövlət sektorunda innovasiyaların tətbiqi ilə bağlı təcrübə mübadiləsi həyata keçirilib.
Görüşün məqsədi elektron hökumət və elektron xidmətlər sahəsində yeni trendlərin öyrənilməsi, ölkələrarası bilik mübadiləsinin həyata keçirilməsi, ən yaxşı təcrübələrin və dövlət xidmətləri sahəsində yeni texnologiyaların tətbiqi imkanlarının müzakirəsi olub.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin nümayəndəsinin iştirak etdiyi tədbirdə ölkəmizdə rəqəmsal hökumət quruculuğu istiqamətində görülən işlər, proqnozlaşdırılan hökumət konseptinin reallaşdırılması məqsədi ilə hazırlanan rəqəmsal həllər, dövlət xidmətlərinin təqdim edilməsində innovasiyalar və gələcək perspektivlər mövzusunda məlumat verilib. Həmçinin Azərbaycan brendi olan “ASAN xidmət”in uğurları, bu təcrübənin tətbiq edilməsində digər ölkələrin də maraqlı olduqları diqqətə çatdırılıb.

Digital Innovations by ASAN Service have been introduced in Kirgizstan.
On August 26-27, 2019, representatives of the Alliance of International Exchange countries gathered together in Bishkek city of Kirgizstan.
Being organized by UNDP Astana Office, in the meeting development of e-government and discussion on the current tendencies in the field of digitalization, as well as exchange of the application of innovations in public sector have been realized.
Main objectives of the meeting include to study the latest e-government and e-service trends, to realize interstate knowledge exchange, to discuss the possibility of application of modern technology, as well as the best experience in the field of public sector.
In the aforementioned event, where the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan was also present, participants were informed about the works done in the direction of digital government formation, digital solutions designed to implement the projected government concept, as well as innovations and future prospects in the provision of public services. Additionally, achievements of “ASAN Service” which is an Azerbaijani brand, and other countries` interest in applying this experience have also been noted.