“ASAN xidmət”in nümayəndə heyəti "TEKNOFEST"də
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyevin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti "Türkiyə Texnologiya Komandası" - T3 Fondunun dəvəti ilə Türkiyənin Adana şəhərində keçirilən "TEKNOFEST" aerokosmik və texnologiya festivalında iştirak edib.
Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev nümayəndə heyəti ilə birlikdə festivalda finala yüksələn və ölkəmizi təmsil edən bütün komandalarla görüşüb, onları təbrik edib və uğurlar arzulayıb. O, komandaların göstərdikləri səyləri yüksək qiymətləndirərək yeni nailiyyətlər üçün əzmlə çalışmağı məsləhət görüb. Qaliblərə yeni zirvələrə çatmaları və beynəlxalq arenada Azərbaycanı uğurla təmsil etmələri üçün dəstəyini ifadə edib.
Festivalda Dövlət Agentliyinin tabeliyində fəaliyyət göstərən "Bilim Bakı" mərkəzi də stendi ilə çıxış edib.
“Bilim Bakı” Mərkəzi “TEKNOFEST”in Azərbaycandakı koordinatorudur. Belə ki, festivalda ölkəmizi təmsil edən universitet tələbələri, gənclər və şagirdlərdən ibarət komandalar müxtəlif mərhələlər üzrə hazırlıq prosesini bu mərkəzdə keçiblər. Mərkəz onlara texniki və nəzəri biliklərin artırılmasında dəstək göstərərək, startapların beynəlxalq səviyyədə rəqabətə hazırlaşmasına töhfə verib.
Mərkəzin stendində festivalı ziyarət edən qonaqlara mərkəz haqqında ətraflı məlumat verilib, 6-14 yaş arası uşaqlara astronomiya, kosmos və aviasiya mövzularında təlimlər keçirilib.
2018-ci ildən etibarən təşkil olunan "TEKNOFEST" innovasiya, startap və texnologiya sahəsində dünyanın ən qabaqcıl tədbirlərindən hesab olunur. Festivalın keçirilməsinin əsas məqsədlərindən biri gənclərin qeyd olunan sahələrə diqqətinin cəlb olunması və müvafiq istiqamətlər üzrə inkişafı təmin etməkdir.

The “ASAN Service” staff at the “TECHNOFEST”.
A delegation led by Ulvi Mehdiyev, the Chairman of the State Agency for Public Services and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, participated in the “TECHNOFEST” Aerospace and Technology Festival held in Adana, Turkey, upon the invitation of the Turkey Technology Team Foundation (T3 Foundation).
Ulvi Mehdiyev, along with the delegation, met with all the teams that reached the finals and represented our country at the festival. He congratulated them, wished them success, and congrated them. He encouraged the teams to continue working hard for new achievements. He also expressed his support for the winners to reach new goals and successfully represent Azerbaijan on the international level.
The “Bilim Baku” center, operating under the State Agency, also participated with its own stand during the festival.
The “Bilim Baku” Center is the coordinator of the “TECHNOFEST” in Azerbaijan. Some teams consisting of university students, young people, and schoolchildren who represented our country at the festival went through various stages of preparation at this center. The center supported them in enhancing their technical and theoretical knowledge, contributing to the readiness of their startups for international competition.
At the center's stand, visitors of the festival were provided with detailed information about the center, and training sessions were conducted for children aged 6-14 on different topics such as astronomy, space, and aviation.
“TECHNOFEST” has been recognized as one of the world's leading events in innovation, startups, and technology ince its establishment in 2018. One of the main goals of the festival is to attract the attention of young people to these fields and ensure their development in the different areas.