"ASAN xidmət"in innovasiyaları ölkəmizin reytinqinə töhfə verir
BMT-nin Elektron Hökumətin İnkişaf İndeksi (EGDI) üzrə 2024-cü il hesabatında ölkəmiz irəliləyiş əldə edib və indeksin ən yüksək kateqoriyası hesab edilən “Very High EGDI” ölkələrin sırasına daxil olub.
Elektron Hökumət üzrə Sorğu Birləşmiş Millətlər Təşkilatı tərəfindən iki ildən bir keçirilir. BMT-nin Elektron Hökumətin İnkişaf İndeksi (EGDI) üzrə 2024-cü il hesabatı 2023-cü ilin may ayına qədər olan göstəricilər əsasında hazırlanıb.
Hesabatda həmin dövr üçün ölkəmiz adından “ASAN xidmət” tərəfindən uğurla həyata keçirilmiş elektron hökumət və innovasiyalar üzrə layihələr də yer almaqdadır.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi olaraq reytinqdə ölkəmizin mövqeyinin güclənməsinə töhfə verməkdən qurur duyuruq.
Əminik ki, dövlət qurumlarının əlaqəli fəaliyyəti və səyləri nəticəsində adıçəkilən reytinqdə ölkəmizin müsbət tendensiyası gələcək illərdə də davam edəcəkdir.

The innovations of “ASAN service” contribute to the improvement of our country's ranking.
In the United Nations e-Government Development Index (EGDI) report for 2024, our country has made significant progress and is now included in the list of countries classified under the highest category, “Very High EGDI”.
The e-Government Survey is conducted by the United Nations every two years. The 2024 EGDI report is based on data up to May 2023.
The report highlights the successful implementation of e-government and innovation projects by “ASAN service” on behalf of our country during that period.
We are proud to contribute to strengthening our country's position in the ranking as the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
We are confident that, because of the coordinated activities and efforts of government institutions, the positive trend in our country's ranking will continue in the next years.