“ASAN xidmət”in fəaliyyəti ilə bağlı yenilik
“ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyəti ilə bağlı www.asan.gov.az  və www.vxsida.gov.az  rəsmi internet səhifələrində Statistik portal istifadəyə verilib.
“ASAN xidmət” mərkəzlərinin fəaliyyəti ilə bağlı www.asan.gov.az  və www.vxsida.gov.az  rəsmi internet səhifələrində Statistik portal istifadəyə verilib.
Portal Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin bütün fəaliyyət istiqamətləri üzrə statistik məlumatları özündə əks etdirən İntellektual Monitorinq Sisteminin bazasında formalaşdırılıb.
Xüsusi olaraq ictimaiyyətin istifadəsi üçün nəzərdə tutulan portal kütləvi informasiya vasitələrinin, elmi araşdırmaçıların, beynəlxalq təşkilatların, ümumilikdə ictimaiyyətin ehtiyacları nəzərə alınmaqla hazırlanıb.
Qeyd edək ki, məlumatları hər gün yenilənənStatistik portal dövlət idarəetməsi sahəsində qabaqcıl təcrübədir. Beynəlxalq təşkilatların və xarici ölkələrin müvafiq qurumlarının istifadəsi məqsədilə yaxın günlərdə portalın ingilis dili versiyası da istifadəyə veriləcəkdir.

Innovation on the activity of “ASAN service”
The statistical portal has been given to the usage on the official web pages www.asan.gov.az and www.vxsida.gov.az in regard with the activities of “ASAN service” centers.
This portal has been based on the data of Intellectual Monitoring System, which delivers information on statistics of activity directions of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
The portal, which is considered for the special usage by society, was worked out by taking into attention the needs of mass media, scientific researchers, international organizations and in general the public.
Should note, that Statistical portal with daily updates is an advanced experience in the field of public administration. Taking into account access by international organizations and foreign institutions, statistical portal will be available in English too in near future.