"ASAN xidmət" ICESCO ilə əməkdaşlığı genişləndirir
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev ICESCO-nun Baş direktoru Salim bin Məhəmməd Əl-Malik ilə görüşüb.
Görüş Bakıda keçirilən “Birləşmiş Millətlər Təşkilatının (BMT) İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyası”nın Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası - COP29 çərçivəsində "ASAN xidmət" tərəfindən təşkil olunan Yaşıl Qabaqcıl İdarəetmə üzrə Nazirlər Forumunda baş tutub.
ICESCO pavilyonunda gerçəkləşən görüşdə Dövlət Agentliyi ilə ICESCO arasında imzalanmış Anlaşma Memorandumunun implementasiyası çərçivəsində həyata keçirilmiş işlərlə bağlı müzakirələr aparılıb. Həmçinin yeni əməkdaşlıq istiqamətləri üzrə birgə fəaliyyət proqramının hazırlanmasına dair razılığa gəlinib.

The chairman of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Ulvi Mehdiyev met with the Director-General of ICESCO, Salim bin Mohammed Al-Malik.
A meeting was held at the Ministerial Forum on Green Advanced Governance within the framework of the 29th session of the United Nations Framework Convention on Climate Change - (COP 29) at Baku.
During the meeting at the ICESCO pavilion, discussions were held regarding the work carried out within the framework of the implementation of the Memorandum of Understanding (MoU) signed between the State Agency and ICESCO. Additionally, an agreement was reached on preparing a joint action plan for new areas of cooperation.